Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
15. prosince 2021 16:19
Čas čtení 0:51
Tereza Šnajdrová

Nová vláda smetla ze stolu návrh na plošné snížení DPH u elektřiny a plynu na nulu. Místo toho chce pomáhat „adresně“

Nová vláda smetla ze stolu návrh na plošné snížení DPH u elektřiny a plynu na nulu. Místo toho chce pomáhat „adresně“
Zdroj: ODS
NEWS
Uložit Uložené

Návrh hnutí ANO byl na středeční mimořádné schůzi koalicemi SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a PirStan smeten ze stolu.

Hnutí ANO chtělo na středeční mimořádné schůzi ve Sněmovně jednat o novele týkající se současné energetické krizeplošném snížení DPH u elektřiny a plynu na nulu. Poslanci pětikoalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a PirStan ale o návrhu odmítla jednat a místo plošného snížení DPH by radši podpořila přímo osoby, které se kvůli vysokým cenám energií ocitly v nouzi.

Doporučeno
Zaměstnankyně žalují Teslu kvůli sexuálnímu obtěžování. Elon Musk údajně sexismus na pracovišti nepřímo podporoval Zaměstnankyně žalují Teslu kvůli sexuálnímu obtěžování. Elon Musk údajně sexismus na pracovišti nepřímo podporoval 15. prosince 2021 10:56

I když se to nastupující vládě nelíbí a hází našim snahám klacky pod nohy, není pochyb, že úloha státu je být v energokrizi aktivní,“ prohlásila dosluhující ministryně financí Alena Schilllerová (za ANO) s tím, že by DPH u elektřiny a plynu prominula alespoň do konce letošního roku. „Díky tomu ušetří průměrná domácnost jen za listopad a prosinec několik set korun,“ dodala.

Domů
Sdílet
Diskuse