Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
8. března 2022 10:30
Čas čtení 1:03
Tereza Šnajdrová

Cena zlata roste. Po roce a půl přesáhla 2 000 dolarů za troyskou unci

Cena zlata roste. Po roce a půl přesáhla 2 000 dolarů za troyskou unci
Zdroj: Wikimedia Commons/Kotivalo/volně k užití
NEWS INVAZE NA UKRAJINĚ VÁLKA NA UKRAJINĚ
Uložit Uložené

V souvislosti s válkou na Ukrajině rostou nejen ceny pohonných hmot a elektřiny, ale také ceny zlata. Troyskou unci nyní pořídíš za 2 000 dolarů a stoupá i cena dalších drahých kovů.

V souvislosti s válkou na Ukrajině stoupá cena pohonných hmot, plynu, elektřiny, ale také cena zlata a dalších drahých kovů. Největší nárůst byl zaznamenán v pondělí večer, kdy cena za troyskou unci po roce a půl přesáhla 2 000 dolarů (zhruba 46 928 korun). Investoři již v minulém týdnu doporučovali, aby Rusové, jejichž rubl se dostal na historické minimum, investovali právě do zlata, informuje Business Standard.

Doporučeno
Na Ukrajině zabili ruského generála Gerasimova. Ruský útok podle ukrajinské armády zpomaluje Na Ukrajině zabili ruského generála Gerasimova. Ruský útok podle ukrajinské armády zpomaluje 8. března 2022 9:31

Válka na Ukrajině eskaluje a její dopady se promítají do života nás všech. Stoupá cena pohonných hmot, plynu, elektřiny, a dokonce i cena zlata a dalších drahých kovů. Troyskou unci, tedy 31,1 gramu zlata, nyní pořídíš za 2 000 dolarů (zhruba 46 928 korun) a jedná se tak o nejvyšší cenu za poslední rok a půl.

Domů
Sdílet
Diskuse