Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
19. března 2022 10:33
Čas čtení 1:42
Ilona Hobzová

Jeho otci hrozí smrt. Dvanáctiletý chlapec znovu prosí Lewise Hamiltona o pomoc

Jeho otci hrozí smrt. Dvanáctiletý chlapec znovu prosí Lewise Hamiltona o pomoc
Zdroj: Bryn Lennon/Getty Images
NEWS FORMULE 1
Uložit Uložené

Chlapcově otci hrozí v Bahrajnu trest smrti.

Sociální sítě obletěla fotografie, na které dvanáctiletý bahrajnský chlapec Ahmed Ramadhan prosí o pomoc pilota Formule 1 Lewise Hamiltona. Prostřednictvím obrázku a vzkazu ho vyzývá, aby pomohl jeho otci, kterému v Bahrajnu hrozí trest smrti. Ahmed se na slavného sportovce neobrací poprvé. Informuje o tom Independent a agentura AP.

Doporučeno
Nejmladší šéfredaktor: Média v Česku se o problémy mladých nezajímají, ve volbách to bylo vidět Nejmladší šéfredaktor: Média v Česku se o problémy mladých nezajímají, ve volbách to bylo vidět 17. března 2022 7:00

Prosím, pomozte ho osvobodit

Před startem nedělní Velké ceny Bahrajnu poslal dvanáctiletý Ahmed Ramadhan britskému jezdci Lewisi Hamiltonovi obrázek se vzkazem, na kterém stálo: „Sire Lewisi, koná se další F1, během které je můj nevinný otec odsouzen k trestu smrti. Prosím, pomozte ho osvobodit,“ stojí v textu u obrázku, který Ahmed ukázal agentuře AP. Na obrázku je nakreslena formule stále Mercedes s číslem 44, které patří Hamiltonovi.

Chlapec je podle serveru Independent synem Mohammeda Ramadhana, bývalého člena bahrajnských bezpečnostních sil, kterému hrozí trest smrti. Zatčen měl být poté, co podpořil prodemokratické povstání v Bahrajnu. Vyšetřovatelé ho údajně měli bít železnými tyčemi, aby ho donutili k podpisu přiznání v případu vraždy. Mohammed je ale podle syna nevinný. To potvrdily i bahrajnské lidskoprávní organizace, podle kterých proti muži neexistují žádné důkazy.

Doporučeno
Velká cena Las Vegas a vrchol sezony je tady: Čeká tě největší show roku, bude to ale i dobrý závod? Velká cena Las Vegas a vrchol sezony je tady: Čeká tě největší show roku, bude to ale i dobrý závod? 15. listopadu 2023 18:00

„Nakreslil jsem to, abych Lewise povzbudil,“ řekl v rozhovoru pro AP Ahmed. „Existuje spousta příběhů, které Lewis může ovlivnit a může pomoci k tomu, aby se změnily,“ dodal.

Nejde o první prosbu

Není to poprvé, co chlapec sedminásobného mistra světa s touto prosbou oslovil. Poprvé se tak stalo v roce 2020.

Reakce Hamiltona

Lewis Hamilton se nechal slyšet, že kresbu zatím neobdržel. „Kresbu jsme neviděl, ale každý rok dostávám dopisy od těch, kteří trpí, a jediné, co mohu udělat, je pokusit se co nejvíce vcítit do těch, kteří tyto tragické příběhy prožívají,“ cituje slova britského jezdce BBC.

Hamilton už dříve uvedl, že F1 je povinna zvyšovat povědomí o lidských právech tam, kde závody probíhají. O změny by se podle něj měli zasazovat také samotní závodníci. „Máme možnosti, jak povědomí o takových případech zvyšovat. Existuje také spousta lidskoprávních organizací a já je podporuji. Na světě je hodně problémů a máme před sebou spoustu práce,“ dodal pilot F1.

Domů
Sdílet
Diskuse