Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
24. dubna 2022 v 19:01
Čas čtení 0:51
Radim Šlechta

Pekarová Adamová čelila kritice od Havlíčka: „Ženete domácnosti na pokraj chudoby,“ řekl jí. Podle ní ale vláda pomáhá, jak může

Pekarová Adamová čelila kritice od Havlíčka: „Ženete domácnosti na pokraj chudoby,“ řekl jí. Podle ní ale vláda pomáhá, jak může
Zdroj: se souhlasem Markéty Pekarové Adamové
NEWS KAREL HAVLÍČEK MARKÉTA PEKAROVÁ ADAMOVÁ ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Politici diskutovali o cenách energií a potřebě zlepšení pomoci potřebným lidem.

Předsedkyně Sněmovny a šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová si v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News vyslechla kritiku od místopředsedy hnutí ANO Karla Havlíčka. Ten Pekarovou obvinil z nedostatečné pomoci lidem při nárůstu cen energií. Pekarová namítala, že prostředky jsou omezené právě kvůli rychlému zadlužování minulé vlády Andreje Babiše (ANO). 

Doporučeno
Soňu Pekovou vyšetřuje policie. Tvrdila, že Putin rozbombardoval Ukrajinu, aby zabránil šíření virů z ukrajinských laboratoří Soňu Pekovou vyšetřuje policie. Tvrdila, že Putin rozbombardoval Ukrajinu, aby zabránil šíření virů z ukrajinských laboratoří 22. dubna 2022 v 10:07

Měli byste se kát, odvětila Pekarová Adamová 

Karel Havlíček, místopředseda hnutí ANO, v pořadu Partie Terezie Tománkové obvinil Markétu Pekarovou Adamovou z nedostatečné pomoci při energetické krizi. „Ženete 30 % domácností na pokraj chudoby a firmy ženete ke krachu,“ obvinil stávající vládu Havlíček. Navrhl například dočasné zrušení DPH u energií a pohonných hmot. Podle Pekarové ale vláda pomáhá tak, jak může. Zastavení daní by bylo podle ní jen odložením problému.

„Na dotace dosáhnou i velmi nízkopříjmové domácnosti. Rady typu, že jiné státy pomáhají víc – jiné státy také v minulém období tolik neutrácely,“ ohradila se proti Havlíčkovi předsedkyně dolní komory. Uvedla, že vláda zvýšila existenční minimum a chce dále zvyšovat slevy na poplatníky. Podle Pekarové navíc minulá vláda zahájila svým zadlužováním vysokou inflaci. „Měli byste se kát, ne rozdávat knížecí rady,“ řekla Pekarová.

Inflace se v Evropské unii pohybuje okolo 7,5 % za měsíc březen. V České republice vzrostly v březnu spotřebitelské ceny oproti březnu minulého roku o 12,7 %. Na svých stránkách to uvádí Česká národní banka.

Domů
Sdílet
Diskuse