Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
25. dubna 2022 v 21:15
Čas čtení 0:39
Barbora Volfová

Rusko se pokusilo vypnout Starlink Elona Muska. Operace skončila fiaskem

Rusko se pokusilo vypnout Starlink Elona Muska. Operace skončila fiaskem
Zdroj: TASR/AP/Jae C. Hong
Diskutovat
Uložit Uložené

Internetové spojení Starlink poskytla Ukrajině společnost SpaceX krátce po začátku ruské invaze. Inženýři ze SpaceX proti útoku bleskurychle zasáhli.

Podle odborného webu Defensenews se Rusko pokusilo vypnout internetové spojení Starlink poskytované společností SpaceX na Ukrajině. Inženýři ze SpaceX se s ruským pokusem rychle vypořádali, informuje Česká televize.

Majitel Starlinku Elon Musk během ruské invaze vyslal na Ukrajinu tisíce terminálů a přesměroval satelity, tak aby umožnil lidem v zemi, kde probíhá válka, přístup k internetu.

Rusko na Ukrajině mimo vojenských útoků provedlo i řadu kybernetických, v podobném duchu se pak pokusilo zasáhnout Starlink. Inženýrům ze Starlinku se ale povedlo systémy znovu propojit pomocí „jediného řádku kódu“.

„Starlink, alespoň zatím, odolal všem pokusům o hackerské útoky a rušení, napsal na twitteru Elon Musk.

Doporučeno
Velký test instantních kaší. Některé chutnaly jako chemický experiment, česká značka mile překvapila Velký test instantních kaší. Některé chutnaly jako chemický experiment, česká značka mile překvapila 3. března 2026 v 7:00
Doporučeno
Svatba Zendayi i Leclerca nebo proměna Češky z nahé seznamky. Hvězdy showbyznysu opět šokovaly Svatba Zendayi i Leclerca nebo proměna Češky z nahé seznamky. Hvězdy showbyznysu opět šokovaly 2. března 2026 v 16:00
Doporučeno
Byl to falešný Jim Carrey? Ke konspiracím se už musel vyjádřit i organizátor předávání cen Byl to falešný Jim Carrey? Ke konspiracím se už musel vyjádřit i organizátor předávání cen 2. března 2026 v 16:29
Domů
Sdílet
Diskuse