Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
28. dubna 2022 14:19
Čas čtení 0:48
Radim Šlechta

Jak je na tom tvá obec s kriminalitou? Podívej se do interaktivní mapy

Jak je na tom tvá obec s kriminalitou? Podívej se do interaktivní mapy
Zdroj: Policie ČR
NEWS POLICIE ČR ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Mapa kriminality ti pomůže zjistit, jak jsou na tom konkrétní obce s trestnou činností.

Pokud chceš zjistit, jak je na tom tvá obec, případně obec, do které se stěhuješ s kriminalitou, můžeš si to snadno ověřit. Policie a ministerstvo vnitra vyvinulo interaktivní mapu kriminality, která slouží občanům, samosprávním celkům i vyšetřovatelům. Informace o kriminalitě v závislosti na místě najdeš na stránkách mapy kriminality.

Hlavním rysem, který jako občanský uživatel pravděpodobně využiješ, jsou detailní informace o kriminalitě v daném městě nebo obci. Mapa ti ukáže, v jaké části konkrétní obce ke kriminální činnosti došlo, začlení přestupek nebo trestný čin do příslušné kategorie a informuje o datu nahlášení přestupku i stavu jeho vyšetřování. Výsledky hledání můžeš filtrovat právě podle kategorie, místa nebo datového rozpětí.

Mapa kriminality
Zdroj: Policie ČR

Obce pak mohou používat mapu a data k plánování činnosti obecní policie a získají zde informace, které jim mohou pomoci k lepšímu vedení samosprávy. Tato data jsou k dispozici pouze registrovaným uživatelům, tedy obcím, kterým je udělen přístup. Samotní příslušníci policie mají k dispozici soubor dat, který jim pomůže kriminalitu předvídat.

Doporučeno
Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? 3. května 2024 16:55

Podle policejního prezidenta Martina Vondráška má mapa kriminality pomoci trestnou činnost a přestupky snižovat, lépe je analyzovat a pochopit. Obce by díky ní mohly mít méně administrativní práce a policisté by mohli zvýšit přítomnost v ulicích, ve kterých to bude potřeba.

Domů
Sdílet
Diskuse