Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
1. května 2022 11:29
Čas čtení 1:05
Radim Šlechta Ilona Hobzová Tereza Šnajdrová

Policie obvinila muže, který měl v Praze sexuálně zneužít pěti dětí (Aktualizováno)

Policie obvinila muže, který měl v Praze sexuálně zneužít pěti dětí (Aktualizováno)
Zdroj: Policie České republiky
NEWS POLICIE ČR ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Nejmladšímu dítěti bylo pouhých sedm let.

Aktualizováno 3. května ve 12:00 hodin: O tom, že Policie ČR dopadla muže, který měl v Praze sexuálně zneužít pět dětí, jsme tě informovali v pondělí. Pachatel byl nyní obviněn z trestných činů znásilnění, pohlavní zneužití, svádění k pohlavnímu styku a ohrožování výchovy dítěte, za což mu hrozí až 12 let za mřížemi.

Kriminalisté muži sdělili obvinění z TČ znásilnění, pohlavní zneužití, svádění k pohlavnímu styku a ohrožování výchovy dítěte. Zároveň dnes podají podnět na jeho vzetí do vazby. Muž se v postavení podezřelého k činu přiznal,“ uvedl tiskový mluvčí Jan Daněk.

Policie vypátrala muže, který by měl pomoci v objasnění případu sexuálního zneužití pěti dětí ve věku od 7 do 11 let. Trestný čin se uskutečnil ke konci letošního března v sadech Svatopluka Čecha v blízkosti stanice metra Jiřího z Poděbrad.

V rámci pátrán vyzvala policie veřejnost, aby v případě jakýchkoliv informací kontaktovala linku 158. Nyní se vyšetřovatelům podařilo muže najít, i díky poznatkům, které jim lidé předali. 

Doporučeno
Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? 3. května 2024 16:55

„Muže ze záběrů kriminalisté díky vašim poznatkům vypátrali. Bylo jich asi deset a moc za ně děkujeme! Podezřelý s kriminalisty spolupracuje a v tuto chvíli v případu probíhají standardní úkony trestního řízení. Jakmile to bude možné, poskytneme k případu více informací,“ píše policie na Twitteru.

Mluvčí policie Jan Daněk doplnil, že za trestný čin znásilnění hrozí pachateli v případě dopadení a odsouzení až dvanáct let za mřížemi.

Domů
Sdílet
Diskuse