Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
2. května 2022 19:25
Čas čtení 1:00
Tereza Šnajdrová

Muž z Přerova oznámil policii, že zavraždil svého spolubydlícího stahovací smyčkou. Hlídka zjistila, že napadený mladík stále žije

Muž z Přerova oznámil policii, že zavraždil svého spolubydlícího stahovací smyčkou. Hlídka zjistila, že napadený mladík stále žije
Zdroj: Policie ČR
NEWS POLICIE ČR
Uložit Uložené

Jednatřicetiletý muž z Přerova oznámil policii, že stahovací smyčkou zavraždil svého spolubydlícího. Překvapená hlídka pak našla napadeného mladíka živého, avšak těžce poraněného.

Přerovské policisty v sobotu 23. dubna zaskočil jednatřicetiletý muž, který se v dopoledních hodinách dostavil na obvodní oddělení a tamním pracovníkům sdělil, že se dopustil vraždy. Na místo, kde mělo dojít k vraždě, následně vyrazila hlídka, a kromě velkého množství krevních stop našla také napadeného mladíka, který stále žil. Ve vážném stavu byl převezen do nemocnice, informuje Policie ČR.

Doporučeno
VIDEO: V Praze na Chodově hoří byt. Mohutný požár jde vidět z více částí hlavního města VIDEO: V Praze na Chodově hoří byt. Mohutný požár jde vidět z více částí hlavního města 2. května 2022 16:43

V sobotu 23. dubna odpoledne se na obvodní oddělení v Přerově dostavil jednatřicetiletý muž. Policistům sdělil, že se chce doznat k zabití mladého muže. Uvedl, že muže zavraždil téhož dne odpoledne poblíž železnice v Přerově – Lověšicích. Na místo okamžitě vyrazila policejní hlídka, která oblast prohledala,“ uvedl tiskový mluvčí Libor Hejtman.

Hlídka na místě našla velké množství krevních stop a vážně zraněného, ale naštěstí živého dvaadvacetiletého mladíka. Policisté mu poskytli první pomoc, přivolali záchranáře a ti jej s těžkými zraněními převezli do nemocnice.

Podle dosavadního šetření útočník bez domova těžce snášel společné soužití s mladším spolubydlícím ve stanu. Proto se rozhodl, že jej zabije. V průběhu dne si připravil potřebné nástroje a odpoledne posilněný alkoholem zezadu na mladíka zaútočil. Na krk mu hodil stahovací smyčku a několik minut je vší silou vláčel po zemi, dokud mladík nepřestal jevit známky života. Poté oběť několikrát udeřil kovovou tyčí do hlavy,“ dodal tiskový mluvčí s tím, že útočník byl přesvědčen, že mladíka zabil, a proto se sám nahlásil na policii. 

Útočník byl již v minulosti trestně stíhán pro majetkovou trestnou činnost a nyní mu za zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu hrozí až 20 let za mřížemi.

napadení
Zdroj: Policie ČR
Domů
Sdílet
Diskuse