Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
6. května 2022 16:50
Čas čtení 0:46
Barbora Volfová

Fotogalerie: První vesmírný hotel plánuje otevřít v roce 2025. Podívej se, jak bude vypadat život mezi hvězdami

Fotogalerie: První vesmírný hotel plánuje otevřít v roce 2025. Podívej se, jak bude vypadat život mezi hvězdami
Zdroj: Propagační materiál Orbital Assembly
NEWS VESMÍR ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

Po dokončení bude Voyager největší umělou konstrukcí ve vesmíru s 24 moduly. Stanice Pioneer by měla být otevřena již za 3 roky.

Vesmírná turistika je už za dveřmi. Společnost Orbital Assembly Corporation totiž plánuje výstavbu stanic Voyager a Pioneer Station, dvou vesmírných uzlů na obloze. V galerii si můžeš prohlédnout, jak bude vypadat takový pobyt ve vesmírné stanici Voyager, který se na první pohled zdá jako pěkné sci-fi. Společnost chce do budoucna začít provozovat vesmírný „business park“.

Orbital Assembly si nyní klade za cíl vypustit dvě vesmírné stanice určené pro ubytování vesmírných turistů. Stanice Voyager by měla pojmout 400 lidí a má být otevřena v roce 2027. Zatímco nový koncept Pioneer Station s kapacitou 28 lidí by mohl být funkční za pouhé tři roky, interiér stanice společnost zatím nezveřejnila.

stanice Voyagerstanice Voyagerstanice Voyagerstanice Voyager
Zobrazit galerii
(7)

S výletem do vesmíru je stále spojena dost vysoká cena, kvůli které je pro mnohé nepředstavitelné, že stráví roční dovolenou mimo tento svět. Tim Alatorre, provozní ředitel Orbital Assembly, věří, že tato představa bude do budoucna pro více lidí reálnější.
„Cílem vždy bylo umožnit velkému množství lidí žít, pracovat a prosperovat ve vesmíru," řekl Alatorre v rozhovoru pro CNN.

Doporučeno
Sdílíš děti online? Riskuješ sexuální zneužití fotek, ukázala studie Sdílíš děti online? Riskuješ sexuální zneužití fotek, ukázala studie 2. května 2024 15:42

Interiéry Orbital Assembly představují hotelové pokoje s výhledy do vesmíru. „Nechce se vám jít po schodech? Kvůli nižší gravitaci seskočte z balkonu a jemně přistaňte na úrovni níže," uvádí web.

Domů
Sdílet
Diskuse