Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
19. června 2022 v 17:17
Čas čtení 0:59
Barbora Volfová

VIDEO: Agresivní výtržník se snažil policii uplavat ve Vltavě, s jeho dopadením pomáhali i muži v člunu a na šlapadle

VIDEO: Agresivní výtržník se snažil policii uplavat ve Vltavě, s jeho dopadením pomáhali i muži v člunu a na šlapadle
Zdroj: Policie ČR
NEWS POLICIE ČR PRAHA ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Podle policejního oznámení měl být výtržník agresivní na lidi na Slovanském ostrově. Před hlídkou pak skočil do Vltavy a zkoušel jim uplavat.

Netradiční zásah za sebou mají policisté z pohotovostní motorizované jednotky, kteří byli ve středu kolem poledne přivoláni k případu agresivního muže. Ten se měl pohybovat u Žofína na Slovanském ostrově a být agresivní na lidi. 

Když policisté přijeli na místo a muže vypátrali, skočil před nimi do řeky a snažil se uplavat. Hlídka využila toho, že byl v té chvíli poblíž muž na šlapadle, požádali ho o spolupráci a začali plavce pronásledovat. V neděli policisté zveřejnili video ze zásahu.

„Kdo se někdy plavil na šlapadle, asi uzná, že to není zrovna nejobratnější stroj. Výtržník, který byl předtím agresivní na lidi a hlídce se snažil uplavat, měl proto chvíli výhodu v manévrování a nedařilo se ho lapit. Pomohl až člun, díky němuž se ho podařilo obklíčit a chytit,“ popsala situaci policie na Twitteru.

Do pronásledování se zapojil ještě jeden dobrovolník, který byl na místě s motorovým člunem a na palubu vzal další policisty. To už plavec neměl šanci, policisté pro něj skočili do vody, podařilo se jim ho zpacifikovat, vytáhnout na loď a následně na břeh.   

Cizinec následně skončil v nemocnici, protože dostal epileptický záchvat. Po propuštění s ním bude policie řešit jeho jednání.

Domů
Sdílet
Diskuse