Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
21. června 2022 15:15
Čas čtení 0:48
Ilona Hobzová

Na filmový festival do Karlových Varů přijedou Geoffrey Rush a Benicio del Toro

Na filmový festival do Karlových Varů přijedou Geoffrey Rush a Benicio del Toro
Zdroj: Getty Images/Wiki Commons
NEWS ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Filmový festival se uskuteční od 1. do 9. července.

Na 56. mezinárodní filmový festival v Karlových Varech dorazí herci Geoffrey Rush a Benicio del Toro. Rush převezme Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii, del Toro získá Cenu prezidenta festivalu. 

Dva držitelé Oscara

Geoffrey Rush převezme na slavnostním zakončení 56. ročníku karlovarského festivalu Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Australský herec je divákům známý především díky snímkům Záře, Zamilovaný Shakespeare, Královna Alžběta nebo sérii Piráti z Karibiku. Je držitelem Oscara, dvou Zlatých glóbů a ceny Emmy. Oceňovaný je také na divadelních prknech. V roce 2009 získal cenu Tony za hlavní úlohu v Ionescově dramatu Král umírá.

Karlovarský festival uvede k poctě Geoffreyho Rushe filmy Králova řeč, Quills – Perem markýze de Sade a Záře.

Oscarem oceněný je i další host festivalu, herec a producent Benicio del Toro. Ten převezme Cenu prezidenta festivalu. Del Toro patří od počátku devadesátých let k nejobsazovanějším hollywoodským hercům. Oscara, Zlatý glóbus a cenu BAFTA získal za ztvárnění zkorumpovaného policisty ve filmu Stevena Soderbergha Traffic – Nadvláda gangů. Divákům je také známý díky filmům Che Guevara, Escobar: Paradise Lost nebo bondovce Povolení zabíjet, v níž se stal nejmladším hercem, který ztvárnil protivníka agenta 007.

Karlovarský festival jako poctu Beniciu del Toru uvede filmy Traffic – Nadvláda gangů a Obvyklí podezřelí.

Domů
Sdílet
Diskuse