Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
24. července 2022 17:30
Čas čtení 0:45
Radim Šlechta

50 nejlepších filmů roku 2022 podle návštěvnosti v českých kinech

50 nejlepších filmů roku 2022 podle návštěvnosti v českých kinech
Zdroj: Bioscop/propagační materiál
NEWS FILM FILMY 2022 ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Češi chodí do kina především na komedie a české filmy. Vyšehrad u nás překonal dokonce i Top Gun.

Letošní rok byl prozatím na filmy bohatý. Do kin přišlo několik velmi očekávaných snímků a diváci se dočkali i několika překvapivých a originálních děl z Česka i ze zahraničí. Z očekávaných snímků se v kinech objevil například Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství nebo čtvrtý díl sólovek s Thorem s podtitulem Láska jako hrom.

Doporučeno
RECENZE: The Gray Man (Netflix) RECENZE: The Gray Man (Netflix) 23. července 2022 17:30

Comebacku se dočkal i slavný Maverick z Top Gunu v pokračování dílu z roku 1986. Ten se celosvětově těší obřímu úspěchu. V České republice ale jeho úspěch překonala komedie Vyšehrad: Fylm, která navazuje na úspěšný seriál z fotbalového prostředí. Dohromady Vyšehrad navštívilo přes 600 tisíc diváků, Toma Cruise v roli Mavericka u nás vidělo o 100 tisíc lidí méně.

Top Gun: Maverick
Zdroj: Paramount Pictures

Českému filmu (a o to více pohádkám a komediím) se zde daří a zahraniční filmy překonávají poměrně pravidelně. Elvise u nás například přehledně překonaly filmy Tři Tygři ve filmu: Jackpot, Po čem muži touží 2 nebo Prezidentka.

V tabulce níže najdeš kompletní přehled padesáti nejúspěšnějších filmů v českých kinech od začátku roku 2022. Nezapomeň nám dát vědět, které snímky z žebříčku se ti líbily nejvíce a na které se rozhodně plánuješ podívat.

Domů
Sdílet
Diskuse