Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
9. října 2022 18:29
Čas čtení 1:05
Radim Šlechta

Zemřel nejstarší pes na světě. Pebbles bylo 22 let

NEWS ZPRÁVY ZE SVĚTA ZVÍŘATA
Uložit Uložené

Pebbles se narodila v roce 2000.

Fenka Pebbles, nejstarší pes na světě, zemřela ve věku 22 let. Oznámení o smrti se objevilo na oficiální stránce Guinnessovy knihy rekordů, kde byla fenka toy-foxteriéra zapsána coby nejstarší žijící pes. Úmrtí potvrdili „tlapkodiče“, jak si říkali její majitelé. Pebbles se narodila 28. března roku 2000 a odešla 3. října letošního roku, pět měsíců před oslavou svých třiadvacátých narozenin.

pes
Zdroj: Guinnessova kniha rekordů/volně k užití

Pebbles se podle CNN stala oficiálně nejstarším psem na světě poté, co se její majitelé Bobby a Julie Gregoryovi v dubnu dozvěděli o jednadvacetileté čivavě TobyKeith. Uvědomili si, že Pebbles je ještě starší, a od té doby žebříčku kralovala.

„Bobby seděl na gauči a přátelé a rodina mu začali psát a volat kvůli příběhu, který viděli o 21letém psovi, který dostal rekord,“ popsala Julie. Ona sama prý neváhala a Pebbles do knihy rekordů přihlásila.

Kočičí strava a country hudba

Nejstarší pes prý prožil opravdu skvělý život plný lásky a péče. Porodila 32 štěňátek, která měla s partnerem Rockym. Ten zemřel v roce 2017 v šestnácti letech. V roce 2012 dostala od veterináře předepsanou přísnou dietu, kvůli které mohla jíst jen kočičí jídlo, které je bohatší na bílkoviny. Výjimečně si ale užila nějaký ten pamlsek, třeba v podobě svých oblíbených žebírek.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený REMEMBERING PEBBLES (@pebbles_since_2000)

Podle majitelů byla milovnicí objevování nového jídla a nadšenou posluchačkou country hudby. Julie tvrdí, že život plný péče a lásky jí pomohl k dlouhověkosti. Na světě prý nebyl takový člověk, který by ji nemiloval hned po seznámení.

Doporučeno
„Štěňata jsou čistokrevná, ale papíry nemají.“ Jak na internetu poznat nebezpečné množírny? „Štěňata jsou čistokrevná, ale papíry nemají.“ Jak na internetu poznat nebezpečné množírny? 16. května 2024 8:00

„Byla to společnice, která se objeví jednou za život, a bylo nám ctí, že jsme měli to požehnání mít ji jako domácího mazlíčka a člena rodiny,“ napsala Julie na Instagram.

Domů
Sdílet
Diskuse