Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
16. října 2022 v 7:53
Čas čtení 4:51
Ondřej Jarůšek

Světoví bojovníci, české hvězdy a tvrdá ukončení. Toto byl velkolepý turnaj Oktagon 36

Světoví bojovníci, české hvězdy a tvrdá ukončení. Toto byl velkolepý turnaj Oktagon 36
Zdroj: OKTAGON MMA/Gábor Boráros
SPORT BOJOVÉ SPORTY MMA OKTAGON MMA
Uložit Uložené

Turnaj Oktagon 36 je za námi. A opět se jednalo o senzační akci plnou skvělých zápasů.

Organizace OKTAGON MMA učinila v létě letošního roku zásadní krok, expandovala do Německa a ve frankfurtské Festhalle uspořádala svůj první turnaj mimo česko-slovenský trh. Teď se na místo činu opět vrátila, a to rovnou s jednou z nejzajímavějších karet své historie. Opět bylo vyprodáno a opět se jednalo o svátek všech milovníků MMA.

Turnaj Oktagon 36 přinesl dvanáct zápasů, na kterých nechyběla ani skutečně světová jména jako Stephan Pütz, Leandro Silva nebo John Hathaway. Nechyběly ani české hvězdy a hlavní bitvou se stala vysoce očekávaná odveta Christian Eckerlin vs. Denilson Neves de Oliveira 2. Pojď se s námi podívat, jak celá nabitá akce probíhala.

Doporučeno
Jak začít s MMA? Nemusíš se bát, že tě na prvním tréninku vykostí Jiří Procházka Jak začít s MMA? Nemusíš se bát, že tě na prvním tréninku vykostí Jiří Procházka 27. září 2022 v 6:00
O36
Zdroj: OKTAGON MMA

Prelims 

Galavečer odstartoval zápas v rámci Free Prelims Jakub Bahník vs. Jamie Cordero, kteří se postarali o první kolo jako z pekla. Bahník vsadil na svůj skvělý box a německého borce posadil na zadek, avšak účastník Oktagon Challenge prokázal obrovskou tvrdost a ani přesnými údery na bradu se nenechal ukončit. Sám naopak hrozil nepříjemnými round kicky a v klinči Bahníkovi zasazoval kolena do žeber. KO vyselo ve vzduchu s každou kombinací na obou stranách.

K ukončení došlo, ale ne takovému, jaké by si kdokoliv z bojovníků přál. Dvacet sekund po začátku druhého kola zasáhl Cordero klečícího Bahníka, který se dotýkal rukou země, kopem do hlavy a za tento faul byl Němec diskvalifikován. Bahníkovi, který si odnesl hořkosladkou výhru, se omluvil a řekl, že by uvítal novou šanci v odvetě.

O36
Zdroj: OKTAGON MMA

Pod jediný ženský zápas se podepsaly Katharina Dalisda a Martin Mallory. Ačkoliv je domácí bojovnice Dalisda zkušenou džudistkou, vsadila především na svůj postoj a hned v prvním kole si připsala dva knockdowny. Favorizovaná Mallory nedokázala na tlak soupeřky najít odpověď. V dominanci Dalisda pokračovala i v druhém a třetím kole, proto na konci boje nemohlo být žádných pochyb o jejím zaslouženém vítězství 3:0 na body.

Doporučeno
Brutální KO za 14 sekund! OKTAGON MMA uspořádal pod širým nebem akci plnou hvězd Brutální KO za 14 sekund! OKTAGON MMA uspořádal pod širým nebem akci plnou hvězd 21. července 2024 v 7:20

Svědky dalšího překvapení, alespoň z pohledu kurzů, jsme se stali v boji Marka Bartla s Ebrahimem Hosseinpourem. Ačkoliv byl Bartl v očích bookmakerů a fanoušků favoritem, na velmi dobře připraveného Němce nestačil. Hosseinpour tahal za delší konec prakticky po celá tři kola, a před koncem zápasu byl dokonce na zemi blízko ukončení. Toho jsme se sice nedočkali, ale i tak se Hosseinpour radoval z jasné výhry 3:0 na body.

O36
Zdroj: OKTAGON MMA

O přetrhnutí šňůry proher se pokusil nenáviděný i milovaný Vašek Mikulášek, usednout zpět do vítězného sedla se mu však nepodařilo. Hojat Khajevand v prvním kole těžil z menší obezřetnosti českého borce, a ačkoliv Mikulášek ukázal, že pokud se trefí, dokáže soupeřem otřást, nestačilo to.

V druhém kole došlo ke zvláštnímu ukončení, kdy Khajevand nasadil Mikuláškovi škrcení (rear-naked choke), Baba Jaga ale zřejmě v tu chvíli reklamoval eye poke. Co se přesně stalo, nebylo patrné. Boj byl však ukončen ve prospěch Khajevanda.

O36O36O36O36
Zobrazit galerii
(8)

O velkolepou premiéru pod hlavičkou organizace OKTAGON MMA se postaral Alexander Poppeck. Ten svého ve čtyřech zápasech neporaženého soupeře Nermina Hajdarpašiće k ničemu nepustil a za necelé dvě minuty jej na zemi ukončil na TKO (ground and pound).

Poppeck následně k boji vyzval Martina Zawadu, se kterým by se rád potkal na turnaji v Mnichově v únoru příštího roku. Zawada zmínil, že již ukončil kariéru, výzvu od Poppecka si však dle svých slov nechá projít hlavou.

Doporučeno
Drastické hubnutí v MMA: Někteří bojovníci už zemřeli, řešení ale není jednoduché Drastické hubnutí v MMA: Někteří bojovníci už zemřeli, řešení ale není jednoduché 3. dubna 2021 v 18:30

Hra kočky s myší. Tak by se dal v krátkosti popsat velkolepý comeback UFC veterána Johna Hathawaye, který ve třech kolech svého oponenta Andreho Ricarda, jenž většinu času jen přežíval přitlačený na pletivu, nepustil ke slovu. Hathaway sice osm let nestál v kleci, ale v sobotu večer předvedl mistrovský výkon a odnesl si jednohlasnou výhru 3:0 na body. Lepší začátek nové kapitoly své kariéry si zřejmě přát nemohl.

Na turnaji Oktagon 36 byl oznámen další zajímavý projekt, v rámci něhož do svého prvního životního boje nastoupí český fotbalista Martin Fenin, který část kariéry strávil právě v německé lize. Kdy, kde a proti komu bude Martin Fenin bojovat, zatím není oficiálně potvrzeno. Bude to však na některém z německých turnajů. Dle svých slov se na tuto zkušenost těší a chce všem dokázat, že na to má.

Hlavní karta

Hlavní kartu Oktagonu 36 otevřela očekávaná odveta Mátého Kertésze a Christiana Jungwirtha. První kola nabídla poměrně vyrovnanou podívanou, v druhém se Kertész dokonce postaral o knockdown. Třetí kolo už bylo jasně v režii německého borce, ale jak se říká, pokud chceš vyhrát, nenechávej to na rozhodčích. 

Z jejich pohledu totiž zvítězil jednohlasně maďarský bojovník, což se nesetkalo s pochopením německých fanoušků, kteří dali nesouhlas najevo bučením. Podle bodových rozhodčích však Kertész vyhrál první dvě kola, díky čemuž si v této odvetě připsal na konto výhru. Bojovníci si za strhující bitvu rozdělili bonus za výkon večera.

Doporučeno
Letní turnaj OKTAGON 59 poprvé na Slovensku: Prohlédni si zápas elit pod širým bratislavským nebem, toto je nabitý fight card Letní turnaj OKTAGON 59 poprvé na Slovensku: Prohlédni si zápas elit pod širým bratislavským nebem, toto je nabitý fight card 10. července 2024 v 9:30

Další vyrovnaný zápas nabídla i dvojice Samuel Krištofič a Zdeněk Polívka. Ti kromě krátkých boxerských výměn strávili notnou část celého zápasu svázaní v klinči u pletiva, kde mírnou převahu prokázal slovenský Pirát. Zřejmě právě i díky tomu nakonec přesvědčil rozhodčí, od kterých si odnesl výhru 3:0 na body. Oba bojovníci si však ihned po boji prokázali respekt a navzdory nechtěným vzájemným zásahům kolenem pod pás, k nimž během boje došlo, si sportovně poděkovali.

Velmi těsného zápasu jsme se dočkali i při světovém střetu veteránů UFC Bojana Veličkoviće a Leandra Silvy. Ti se dle očekávání podepsali pod velmi atraktivní měření sil jak v postoji, tak i na zemi. Veličković mimo jiné hrozil i svými nebezpečnými kopy, a jak tomu už je zvykem, Apollo se postaral i o show v podobě svého stylového boxu a elegantních úhybů.

Vítěz ale může být jen jeden a rozhodování zápasů, jako byl tento, není jednoduché. Poměrem 2:1 na body nakonec zvítězil Silva, který tak přerušil sérii dvou porážek v řadě.

Doporučeno
Billy Miske: Příběh umírajícího boxera, který se obětoval, aby před Vánocemi vydělal peníze pro rodinu Billy Miske: Příběh umírajícího boxera, který se obětoval, aby před Vánocemi vydělal peníze pro rodinu 25. července 2022 v 7:00

Jedním z vrcholů večera se stal střet německého Terminátora T-800 Stephana Pütze s Milošem Petráškem, který nastoupil do největší výzvy své kariéry. Překvapení se však nekonalo. Ačkoliv v prvním kole oba borci prolili krev, Pütz v zápase prokázal výraznou převahu a podstatnou část boje dominoval na zemi.

Krvácející Petrášek se v samotném závěru ještě dostal do výhodné pozice a Pütze ležícího na zádech trefil několika tvrdými lokty, německá legenda si i tak ovšem došla pro výhru 3:0 na body. Navzdory prohře však Petrášek může prohlásit, že vydržel hrdě bojovat celých 15 minut s bojovníkem světových kvalit a navíc jej i potrápil.

Pütz měl důvod k radosti dvojnásobný, protože kromě vítězství ve sportu zažil i výhru v osobním životě. Po boji totiž požádal svou partnerku o ruku a ta mu řekla ano.

O36
Zdroj: OKTAGON MMA

Nechyběla ani bitva těžkotonážníků Jeremyho Kimballa a Hatefa Moeila. Německý zástupce se hned od úvodu pokoušel o přenesení boje na zem, americký bojovník Kimball se však celé první kolo perfektně bránil.

Tuto 115kilovou hradbu však Němec v druhém kole přece jen proboural. Kimballa hodil na zem, při změně pozice mu loktem otevřel ránu v obličeji a následně Moeil bránícího se Američana další salvou úderů nekompromisně ukončil. Po zápase pak prohlásil, že se ve svém příštím zápase chce utkat o pás šampiona těžké váhy. 

Doporučeno
„Jsem ochotný riskovat,“ říká Jiří Procházka před sobotní bitvou. Conora McGregora se zastal „Jsem ochotný riskovat,“ říká Jiří Procházka před sobotní bitvou. Conora McGregora se zastal 25. června 2024 v 10:00

Zlatým hřebem se stala všemi očekávaná odveta Christian Eckerlin vs. Denilson Neves de Oliveira 2. První bitva po kontroverzním momentu a obvinění z úderu do slabin byla vyhlášena jako no contest, tedy bez vítěze. Oba proto byli o to víc motivovaní ukázat, kdo je lepším bojovníkem. Vysoce favorizovaný Eckerlin však nezaváhal a na konci čtvrtého kola nasadil Brazilci škrcení (rear-naked choke), po němž de Oliveira zápas odklepal. Hala v tu chvíli explodovala jásotem, a Němec si tak připsal již patnáctou výhru v kariéře.

O36
Zdroj: OKTAGON MMA
Domů
Sdílet
Diskuse