Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
11. srpna 2016 22:30
Čas čtení 0:00
Adam Smeták

Český výběr získává první zlato! Lukáš Krpálek se dostal přes úřadujícího mistra do finále a vyhrává nejcennější kov!

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Judista Lukáš Krpálek to dokázal!

Česká výprava získává na Olympijských hrách v Riu další medaili! Nejcennější kov doslova vybojoval judista Lukáš Krpálek. Už ve čtvrtfinále přitom měl papírově tahat za slabší konec, neboť soutěžil s úřadujícím mistrem světa Rjunosukem Hagu. Toho však s vypětím všech sil přemohl a dopracoval se až do finále s Azerbajdžáncem Elmarem Gasimovem. Jde tak o prvního českého olympionika, který v Riu dosáhl na zlatou medaili

V kategorii judo do 100 kg přešel přes čtyři silné soupeře mimo jiné i přes světoznámou jedničku Cyrilla Mareta z Francie, kterého si podal v semifinále a poradil si i ve finálovém zápase. Ten skončil 20 vteřin před koncem časového limitu, neboť si náš reprezentat druhého finalistu podal chvatem ouči-gari a vyhrál tak na ipon, nebo-li ještě před koncem časového limitu. Jedná se tak o první olympijskou medaili z juda od roku 1980, kdy si ji vybojoval Vladimír Kocman v Moskvě. Gratulujeme!

Český výběr získává první zlato! Lukáš Krpálek se dostal přes úřadujícího mistra do finále a vyhrává nejcennější kov!
Domů
Sdílet
Diskuse