Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
14. prosince 2016 8:07
Čas čtení 0:00
Matúš Majer

V Rakousku si zvolili nejoblíbenější slovo. Je dlouhé 51 písmen a vyslovit ho není vůbec jednoduché

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Vyslovit nejoblíbenější slovo Rakouska ti zabere několik pokusů.

Rakouští akademici hlasovali v zajímavé anketě. V ní si volili nejoblíbenější slovo roku 2016. Mělo by charakterizovat uplynulý rok, všechny události, trendy či pohnutky, které ovlivnily zemi. Samozřejmě by to nebyl německý jazyk, pokud by nevyhrálo nějaké těžké a vydatně dlouhé slovo, proto první místo získal mimořádně dlouhý shluk jednapadesáti písmen Bundespräsidentenstichwahlwiederholungsverschiebung.
 
Ve volném překladu to znamená opakované odkládání druhého kola voleb rakouského prezidenta. Jeho výběr je reakcí na sedmiměsíční proces plný hlasování, soudních sporů a odkládání, které až v neděli 11.12. vyústily vyhlášením nového nástupce současného rakouského prezidenta (získal to proevropský Alexander Van der Bellen). Volba slova byla podle jednoho z hlasujících jednoduchá, volilo za něj prý více než 3000 z přibližně 5000 lidí.

V Rakousku si zvolili nejoblíbenější slovo. Je dlouhé 51 písmen a vyslovit ho není vůbec jednoduché
Zdroj: memegenerator.net
Domů
Sdílet
Diskuse