Úterý 23. 1. 2018 svátek má Zdeněk

hledej na refresheru

V Brně si můžeš vychutnat horkou kávu zcela zdarma. V unikátní pojízdné kavárně se neplatí penězi, ale dobrým skutkem

Zajímavý projekt, který se zalíbil nejednomu kolemjdoucímu. Brňané si mohou dopřát kávu výměnou za jeden dobrý skutek.

29. červen 2017, 12:31
29. červen 2017, 12:31

Narazit na pojízdnou kavárnu dnes není ničím neobvyklým. Už jen při jedné procházce po městě je dokonce možné projít hned kolem několika podobných stánků na kolečkách. Přesto se však najdou i takové, které nad ostatními vynikají nějakým neotřelým nápadem. Příkladem toho je i projekt DobroKáva, který je během všedních dnů mezi devátou ranní a pátou odpolední k zastižení v Brně na Zelném trhu, kde kouřící kelímek kávy dostanete i s prázdnou kapsou. Neplatí se zde totiž penězi, ale dobrým skutkem.

 

 

Autorem projektu je Libor Hoření a neobvyklou pojízdnou kavárnu zde provozuje už několik týdnů. Zákazníci si při objednávce mohou vybrat některý z dobrých skutků vypsaných na zdejší tabuli, nebo si nějaký vymyslet sami. Případně si můžete dobrý skutek vylosovat díky koláčkům, které v sobě mají lístečky se skutky ukryté. Zda jej dotyčný následně nakonec také splní, už pochopitelně nikdo neověří, DobroKáva však zatím neztratila důvěru v lidskou poctivost„Věříme, že dobrý skutek opravdu uděláte, je to o důvěře,“ píše se na oficiálním webu kavárny. A pokud si například zvolíte či vylosujete skutek „Darovat někomu květinu“, můžete si jednu z připravených vzít přímo u stánku

 

 

Na zmíněných internetových stránkách se pak může každý pochlubit tím, jaký dobrý skutek vykonal. „Dala jsem kytku svoji mamince a udělala jí radost. Mějte rádi svoji maminku, máte jen jednu a vyrobte ji úsměv na tváři,“ píše například jedna anonymní zákaznice. „Pomohl jsem spolužačce s přípravou na její dvě zkoušky a už je má úspěšně obě absolvované,“ svěřil se dále zákazník Pavel. A podobných příspěvků se na webu objevuje celá řada. Co na projekt říkáte vy? Dali byste si také kávu výměnou za dobrý skutek? Podělte se s námi o názor níže v komentářích.

 

 

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Odebírej REFRESHER videa