Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
8. května 2018 v 13:10
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

Praha se propojuje s USA. Vůbec poprvé budou na Ruzyni přistávat i letadla American Airlines

TECH ČESKO
Uložit Uložené

Přímý let do Filadelfie? Nyní už to nebude problém.

O krok blíže budoucnosti a lepším vzdušným spojům do USA. Největší americká letecká společnost American Airlines začala létat na pražskou Ruzyni. Tento týden zahájila přímé lety mezi Prahou a Filadelfií.  Doposud nabízela přímý let pouze Delta Airlines, a to do New Yorku. 

Nová linka nabídne pasažérům více než 2800 míst týdně a každý den jeden let po celou letní sezónu. Letiště Václava Havla by přitom chtělo, aby se lince dařilo a její termín byl rozšířen alespoň do konce letošního roku.

„Praha je novým přírůstkem mezinárodní americké sítě. Jsme rádi, že můžeme nabídnout českým cestujícím větší výběr a více spojení pro transatlantické cestování,“ poznamenal Richard Muise, provozní ředitel pro evropskou a kanadskou oblast. Očekává se, že tuto linku využije zhruba 60 tisíc cestujících. Podle odhadů půjde převážně o americké cestující.

Doporučeno
Do tohoto lesa desítky let nikdo nemohl. Vyraz na čundr, na kterém nepotkáš ani nohu Do tohoto lesa desítky let nikdo nemohl. Vyraz na čundr, na kterém nepotkáš ani nohu 13. července 2024 v 9:00

Boeing 767-300 je určen pro 209 cestujících. Je rozdělen na byznys třídu, extra (více místa pro nohy) a ekonomickou třídu, která oplývá 160 místy. Na palubě bude v té nejvyšší třídě připraveno 28 pohodlných sedadel a osobní tablety s nejnovějšími filmy, TV pořady, hrami apod. 

Linky mezi USA a Českou republikou jsou stále oblíbenější. Uvidíme tedy, zda se bude jejich výběr postupně rozšiřovat

Domů
Sdílet
Diskuse