Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
13. července 2018 11:56
Čas čtení 0:00
Martin Mičuda

Takto to dopadne, když se pracovní pick-up promění v luxusní obývák ve stylu maybachů

TECH
Uložit Uložené

Důkaz, že pick-up nemusí být vyloženě pracovním autem.

Poslední roky jasně naznačují, že pick-upům se začíná čím dál více dařit i v Evropě. Navíc už dávno neplatí, že automobil tohoto druhu má být jen pracovním nástrojem. Nejen proto jsme se za uplynulé období dočkali několika zcela nových hráčů v daném segmentu, o čemž svědčí i příchod třídy X ze stáje Mercedes-Benz. Mezitím se do nabídky zařadila i vrcholná šestiválcová verze, ba co víc, začíná se šeptat i o provedení AMG.

Pozoruhodný projekt však přináší i úpravce Carlex Design. V rámci své divize Pick-up Design totiž představuje další ze svých výtvorů, no a právě X posloužilo jako odrazový můstek pro firemní techniky. Tentokrát však nejde o jakousi extrémně off-roadovou úpravu pro expediční zaměření. Výsledkem přestavby je exkluzivní pick-up, který si převzal několik prvků z modelů značky Mercedes-Maybach. Hraje tedy na podstatně luxusnější notu.

Takto to dopadne, když se pracovní pick-up promění v luxusní obývák ve stylu maybachů
Zdroj: www.motor1.com

Přední chromová maska či specifické disky hlásí svůj původ v modelu S 650 Cabrio, navíc, s okázale navrženým exteriérem do velké míry koresponduje i vnitřek. Carlex Design se tak opět statečně vyhrál, o čemž svědčí nejen masivní blatníky, početně zastoupený chrom nebo dekorační dřevo, ale hlavně mimořádně luxusní interiér.

Plně kožené čalounění, všudypřítomná Alcantara, dekory z pravého dřeva a v neposlední řadě sportovní sedadla Recaro zabalené do obdobně honosného balení. Použití světlých odstínů luxusní punc jen umocňuje a v konečném důsledku i reflektuje cenové relace. Carlex si tento výtvor cení na částku 105 tisíc € (~2,72 milionu korun). Technické parametry zůstávají nezměněny, zákazník si pohonné ústrojí vybírá podle preferencí a nabídky.

Domů
Sdílet
Diskuse