Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
16. května 2019 v 11:03
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Zápas století Vémola vs. Végh už má konečně potvrzené datum! Kdo z bitvy odejde jako vítěz?

SPORT
Uložit Uložené

Organizace Oktagon MMA potvrdila, kdy se uskuteční očekávaný souboj mezi dvěma velikány.

Datum 9. 11. 2019 by si všichni fanoušci MMA měli zapsat tučným písmem do diáře. Právě tohoto dne se totiž uskuteční dlouho očekávaný souboj mezi dvěma zvučnými jmény domácí scény – českým bijcem Karlosem „Terminátorem“ Vémolou a slovenským bojovníkem Attilou Véghem.

Souboj národů

Zápas se uskuteční v pražské O2 areně a jak organizace Oktagon MMA uvedla, lístky půjdou do prodeje v průběhu června (jún). Očekává se, že souboj by měl prostory O2 areny naplnit až k prasknutí, budeme tedy doufat, že se to povede.

„O tomhle zápasu jsem nikdy nepřemýšlel, ale zřejmě to k němu směřovalo. Já a Attila jsme stejný ročník, on je největší slovenský bojovník, já jsem nejlepší český, naše životní cesta se vyvíjela podobně a na konci té cesty bude jenom jeden vítěz. Pro mě je to nejen souboj století, ale životní souboj, do kterého dám všechno. Protože být králem Česka i Slovenska pro mě znamená všechno.“  uvedl první Čech v UFC Karlos Vémola. 

„Karel Vémola je pro mě člověk, který zpopularizoval MMA na Československé scéně. Bojovník, silný a tvrdý bojovník, ke kterému mám respekt. Ale vyhraji samozřejmě já, bude to potvrzení všeho, čeho jsem v kariéře dokázal. Je to největší událost, která kdy v našem oboru byla a věřím, že do toho dáme všechno – fanoušci, promotér a samozřejmě i my bojovníci,“ řekl Attila Végh, bývalý šampion organizace Bellator.

Po vstupenkách se zapráší

Vysokými očekáváními se netají ani Ondřej Novotný, spolumajitel organizace. „Vzhledem k unikátnímu charakteru akce půjde o exkluzivní událost a poptávka po vstupenkách je již teď enormní. Fanoušci, kteří si o tento zápas sami řekli, se mohou těšit na skvělou show, jak už je u Oktagonu zvykem. Produkce i bojovníci do toho dají všechno. ZÁPAS STOLETÍ tomu neříkáme náhodou,“ prohlásil.

Jak bylo již dříve potvrzeno, zápasníci mají ve smlouvě dva vzájemné zápasy, čili po uskutečnění toho prvního v listopadu (november) se dočkáme bez ohledu na výsledek ještě odvety. Ta by mohla proběhnout snad v nadcházejícím roce a dějištěm se má pro změnu stát bratislavský Zimní stadion Ondreje Nepely. 

Anketa:
Kdo podle tebe zápas vyhraje?
Karlos Vémola
Attila Végh
Remíza
Karlos Vémola
36 %
867 Hlasů
Attila Végh
59 %
1424 Hlasů
Remíza
5 %
110 Hlasů
Domů
Sdílet
Diskuse