Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
28. května 2019 v 17:55
Čas čtení 0:00
Dominik Čech

Psychopat Bejr v Prostřenu: S hodnocením mu radil pes a na chodbě paneláku rozjel svůj čardáš

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Přijde i Majsneros?

Včera byl na TV Prima odvysílán první díl tradičního týdenního přehledu největšího českého kulinářského bizáru Prostřeno. Tento týden je však skutečně výjimečný. Po deseti letech vysílání pořadu ho svojí návštěvou poctí nejslavnější český sekuriťák, zachránce bezdomovců a samozvaný psychopat Aleš Bejr.

Ten na úvod prohlásil, že se do soutěže přihlásil kvůli vzrušení ze soutěžení a finanční výhře. Zároveň ale prý nehodlá nijak taktizovat, hlavně se chce poznat se čtyřmi zajímavými lidmi a předat jim svojí pozitivní energii, prohlásil spirituálně Bejr v růžových brýlích a zeleném klobouku Australia s cancourky. 

Aleš Bejr se vrací na televizní obrazovky. Tento týden vaří v Prostřenu
Aleš Bejr se vrací na televizní obrazovky. Tento týden vaří v Prostřenu Zdroj: TV Prima

První díl odstartovala Monika Miková, kterou tvůrci pořadu pravděpodobně vybrali za úmyslem konfrontování Bejra se slušně vypadající a žijící Romkou. Bejr však etnicitu Moniky komentoval tak, že není rasista, pokud se člověk u stolu chová slušně.

Aleš si však hned první večer přivedl s sebou také svého psa Rockyho, což ostatní soutěžící okomentovali jako nevhodné. Přítomnost psa také znervóznila domácí Moniku, což byl pravděpodobně hlavní plán štábu, který chce pochopitelně z návštěvy Aleše vytřískat co největší sledovanost. 

Bejr pak dále rozdal nějaké fitness tyčinky, dal jedné ze soutěžící na výběr mezi oslovováním „kočko“ a „teto“, protože se mu prý jevila jako teta. Během šmejdění Bejr vytvořil kauzu zaprášené květiny, která si podle něho jako nositelka života nezaslouží být zaprášená. Poté s tímto problémem také Moniku konfrontoval, která však udržela tvář a výpady exhibicionistického orangutana s přehledem překonala. 

Aleš Bejr se vrací na televizní obrazovky. Tento týden vaří v Prostřenu
Aleš Bejr se vrací na televizní obrazovky. Tento týden vaří v Prostřenu Zdroj: TV Prima

Předkrm Bejr označil za obstojný, načež mu pravděpodobně bylo štábem naznačeno (nebo to také vůbec nemuselo být potřeba), aby se začal chovat víc jako dement. Aleš tak přišel s tezí, že jí pouze s lidmi, ze kterých vyzařuje pozitivní energie a na otázku, zdali mu chutná, odpověděl, že ne. Ostatní soutěžící Bejra překvapivě rychle a bezpečně odhalili za to, čím je – hereckou postavou, která vyžaduje ke svému životu pozornost ostatních.

Namísto konverzace se soutěžícími dával Bejr přednost pečování o květinu. Při podávání polévky Bejr oznámil, že polévky nejí, a šel raději vyvenčit svého nebohého psa. Hosti se však bavili i přes, nebo spíš právě kvůli, absenci Bejra a obecně jim jídlo chutnalo. Při absenci Aleše došlo na jeho hodnocení ostatními účastníky, kteří ho však nijak neuráželi, ba naopak jednoduše konstatovali, že hraje hru. 

Jestli si ale Aleš něco doopravdy užil, tak to byla zábava v podobě romské kapely, která zahrála na chodbě v paneláku. Při jejím vystoupení Aleš protáhl nejenom sebe, ale také jednu ze soutěžících, které ukázal bejrovskou variantu čardáše, kterou pak pro velký úspěch ještě zopakoval sám. Do serenády se nakonec přidal celý romský panelák, který Bejr doslova ovládl. 

Aleš Bejr se vrací na televizní obrazovky. Tento týden vaří v Prostřenu
Aleš Bejr se vrací na televizní obrazovky. Tento týden vaří v Prostřenu Zdroj: TV Prima

Při hlavním chodu Bejr zprostředkovával ostatním soutěžícím recenzi, kterou poskytl jeho pes. Nakonec došlo i na téma romské otázky, kdy se jedna ze soutěžících přiznala k tomu, že má s Romy špatné zkušenosti, a dokonce uvedla, že jimi byla na základní škole šikanována. Jeden ze soutěžících trefně podotkl, že večer ukázal, že člověk může mít strach i z bílé většiny, což Bejr správně vyhodnotil jako poznámku na svojí osobu, kterou okomentoval jakýmsi ezo komentářem o vlnách.

Aleš po celou dobu mluvil svým notoricky známým stylem, v němž se Bejr snaží napodobit kultivovaný projev, a to častým používáním fráze „řekl bych“.  Jídla se obecně Bejr téměř nedotkl, což okomentoval tím, že se připravuje na nadcházející závody v kulturistice. Po poradě se svým psem pak Aleš ohodnotil večer očekávaným jedním bodem.  

Aleš Bejr se vrací na televizní obrazovky. Tento týden vaří v Prostřenu
Aleš Bejr se vrací na televizní obrazovky. Tento týden vaří v Prostřenu Zdroj: TV Prima

Říct, že je Aleš Bejr idiot, není nic převratného a je to pravděpodobně také záměr celého Bejrova konání. Dokud se realizoval v béčkových televizních taškařicích, dalo se jeho počínání označit za jednoduše dementní a jít dál. Jeho videa s bezdomovci ale přivedla youtubový bizár na novou úroveň, kdy se člověk sice občas směje, ale zároveň má celou dobu při sledování v puse odpornou pachuť.

Pro své zviditelnění teď Bejr po bezbranných bezdomovcích využil televizní show, která je na bizáru postavená. I tak je prostě lidsky neslušné chovat se jako hlupák v situaci, kdy mě někdo pozve do svého domova a hostí mě. Jeho vystoupení už dokonce není ani vtipné, ani šokující, je prostě jenom debilní. Po zhlédnutí prvního dílu to vím, a tak už můžu jít v životě dál. 

Domů
Sdílet
Diskuse