Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
28. července 2019 18:40
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Tvrdá dominance Karlose Vémoly a boje veteránů UFC. Oktagon 13 do Prahy přinesl další obří show

Tvrdá dominance Karlose Vémoly a boje veteránů UFC. Oktagon 13 do Prahy přinesl další obří show
Zdroj: Oktagon MMA
SPORT
Uložit Uložené

Praha zažila úchvatnou sportovní show, která poprvé za posledních 33 let vyprodala Štvanici.

Nejkrásnější turnaj roku mají fanoušci smíšených bojových umění za sebou a dle očekávání bylo opět o atraktivní podívanou postaráno. Organizace Oktagon MMA totiž na pražskou Štvanici přivezla špičkové zástupce české i slovenské scény, kteří se postarali o jeden poutavý duel za druhým.

A aby toho nebylo málo, dopředu všechny borce hnaly do posledního místa vyprodané tribuny. Všechny sedačky se podařilo zaplnit poprvé po dlouhých 33 letech, což jen svědčí o tom, jak moc je u nás v současnosti MMA na vzestupu. Celkem se na místě sešlo 7 500 lidí.

O hutnou atmosféru tedy rozhodně nebyla nouze a pokud ti turnaj unikl, podívej se s námi, jak celá velkolepá akce probíhala. 

Tvrdá dominance Karlose Vémoly a boje veteránů UFC. Oktagon 13 do Prahy přinesl další obří show
Zdroj: Oktagon MMA

Srdce válečníka 

Celý turnaj otevřel krásný zápas mezi Matoušem Kohoutem a Matúšem Šutkou, kteří divákům doručili velmi zdařilou bitvu. Navzdory napínavým momentům jsme se ukončení před limitem nedočkali, pro rozhodčí se však jednalo poměrně snadné rozhodování. Vítězství na body jednoznačně připsali Matouši Kohoutovi, pro kterého se jednalo o premiéru pod hlavičkou Oktagonu, čímž si své skóre vylepšil na 3:2.

Druhý zápas měl podstatně kratšího trvání. V tom se představili český bojovník David Hošek a zástupce východu Slovenska Michal Varchola a byl to právě první jmenovaný, kdo se nakonec mohl radovat z vítězství. Stalo se tak v polovině prvního kola po vzdání soupeře, který si v průběhu boje zranil koleno. Hošek tak úspěšně navázal na výhru z akce Oktagon Prime 1 z dubna (apríl) tohoto roku.

Následoval duel 22letého Tomáše Kvapila a bojovníka ze Španělska Davida Mory. Naneštěstí pro domácího fightera, který trénuje pod vedením předního českého bijce Patrika Kincla, zelené políčko do zápasového rekordu si připsal nebezpečný Španěl, který Kvapilovi v závěru prvního kola způsobil ošklivý cut nad pravým okem. Ani přes snahu doktorů nešlo krvácení zastavit, a tak musel být zápas po prvním kole doktory ukončen.

Kromě toho si Kvapil v zápase vykloubil rameno, i přesto však chtěl v boji pokračovat, což jen potvrzuje jeho silné srdce válečníka.

Tvrdá dominance Karlose Vémoly a boje veteránů UFC. Oktagon 13 do Prahy přinesl další obří show
Zdroj: Oktagon MMA

Projekt Y

Pak už přišel čas na jediný ženský zápas a semifinále Projektu Y, v němž se proti sobě postavily Eva Borodáčová a Kateřina „Kundosaki“ Klinderová. Pro obě dámy se jednalo o vůbec první zápas v životě a svoji premiéru pojaly ve spíše boxerském duchu. Diváci se stali svědky velmi divoké přestřelky a velmi vyrovnané bitvy, ze které však mohla nakonec jako vítězka vzejít jen jedna. Tou se nakonec po výhře 2:1 na body stala Slovenka Borodáčová, která tím pádem postupuje do finále, kde síly poměří s Ivy Haškovou.

Pátá bitva večera patřila dvěma Čechům – Michalu Konrádovi a Jakubu Bahníkovi. Předčasného konce jsem se dočkali zhruba v polovině prvního kola, kdy se Bahníkovi, dalšímu ze svěřenců Patrika Kincla, podařilo Konráda velmi přesvědčivě porazit via TKO. V krátkém pozápasovém interview následně vyjádřil zájem o zápas v listopadu (november) v pražské O2 areně, uvidíme tedy, zda se tak skutečně stane.

Tvrdá dominance Karlose Vémoly a boje veteránů UFC. Oktagon 13 do Prahy přinesl další obří show
Zdroj: Oktagon MMA

Veteráni UFC

V předposledním zápase první karty se ve své premiéře na půdě Oktagonu představil špičkový český zápasník David Dvořák, který dostal svého vytouženého soupeře Arsena Taigibova. Oba borci se delší dobu popichovali na sociálních sítích, celý fight se tak nesl v poměrně vypjaté atmosféře. Český bojovník a milovník šachu David Dvořák nakonec dokázal svého soupeře ve druhém kolem ukončit technikou rear-naked choke, čímž si připsal neuvěřitelné třinácté vítězství v řadě, a pokračuje tak ve své veleúspěšné krasojízdě.

Do hlavního předzápasu večera nastoupili český velikán Viktor Pešta a Američan Mike Kyle, dva borci, kteří si oba prošli nejslavnější MMA ligou světa UFC. O 10 let starší Kyle na oficiálním vážení převážil o téměř 2 kilogramy, domácí válečník se však výzvy nezalekl a zápas přijal i tak (čímž mu připadlo 40 % z Kyleovy výplaty). Společně se Kyleovými penězi si však z klece odnesl i soupeřův skalp, když se mu jej podařilo hned v 1. kole ukončit via rear-naked choke. Nyní před ním čeká další výzva, kterou bude souboj s Jeremym Kimballem na letošní akci v O2 areně.

Tvrdá dominance Karlose Vémoly a boje veteránů UFC. Oktagon 13 do Prahy přinesl další obří show
Zdroj: Oktagon MMA

Předčasný konec? 

Hlavní kartu turnaje otevřela krvavá bitva Leo Brichty s nebezpečným Brazilcem Alistonem Cordeirou. V tomto případě jsme se dočkali kompletního tříkolového souboje, ve kterém jasně dominoval právě domácí borec. Ten si pod organizací Oktagon po jednohlasném rozhodnutí dobových rozhodčích připsal první výhru, ke které snad brzy dostane příležitost připsat další.

Miroslav „Inkvizitor“ Brož ve svém posledním zápase zaznamenal velmi tvrdou porážku, po které se nyní chtěl vrátit zpět na vítěznou vlnu, ale nepodařilo se. V prvním kolem jej stylem TKO ukončil Jakub Běle, který měl na přípravu pouhých 5 týdnů. Výsledek však vyvolal mezi diváky nemalou nevoli, jelikož rozhodčí v oktagonu zápas dle všeho ukončil trochu předčasně. Běle poslal Brože několika tvrdými ranami k zemi a chtěl pokračovat v útoku, načež se „Inkvizitor“ pokusil znovu vstát a bojovat, už se mu však nedostalo příležitosti.

Tvrdá dominance Karlose Vémoly a boje veteránů UFC. Oktagon 13 do Prahy přinesl další obří show
Zdroj: Oktagon MMA

Terminátor vs. Frankenstein

Třetí zápas na hlavní kartě patřil slovenskému bojovníkovi Milanu Ďatelinkovi a českému rváči Václavu Mikuláškovi. Od tohoto duelu pravděpodobně nikdo neočekával celou tříkolovou bitvu, což se nakonec taky potvrdilo. Hned v prvním kole dokázal Ďatelinka svého soupeře ukončit na rear-naked choke, čímž potvrdil svoji aktuálně naprosto senzační formu. Následně projevil zájem o titul ve střední váze, tedy ve stejné kategorii, kde zápasí i Karlos Vémola. Uvidíme tedy, zda se tito dva v oktagonu někdy skutečně potkají.

Hlavní předzápas byl zároveň jedním z těch nejočekávanějších. V něm se střetli česko-uzbecký bojovník Makhmud Muradov s brazilským fighterem Wendellem Oliveirou, který zápasil například i v UFC. Ani četné zkušenosti však na „Macha“ nestačily. Neuvěřitelně rozjetý Muradov si po TKO v druhém kole připsal na konto již 11. vítězství v řadě a znovu se tak o krůček přibližuje ke svému vysněnému přestupu do nejprestižnější ligy světa.

Terminátor vs. Frankenstein. To jsou jména, na která se diváci těšili nejvíce. Tvrdá bitva žádné velké překvapení nepřinesla, snad jen tedy to, že trvala celá tři pětiminutová kola. Během nich Vémola dokázal držet brazilského soupeře na zemi, kde se jej snažil „krmit“ jedním úderem za druhým. K ukončení před limitem to sice nestačilo, k jasné výhře 3:0 na body však ano. Karlos Vémola si tak připsal již 11. výhru v řadě, ke které bude chtít již za pár měsíců v boji proti Véghovi přidat další.

Tvrdá dominance Karlose Vémoly a boje veteránů UFC. Oktagon 13 do Prahy přinesl další obří show
Zdroj: Oktagon MMA

Příští zastávka – Slovensko

A co si pro nás organizace chystá příště? Již 14. 9. se můžou fanoušci těšit na turnaj Oktagon 14, který proběhne v Bratislavě a jeho hlavními hvězdami se stanou mimo jiné Tomáš Deák v titulovém boji proti Filipu Mackovi či Samuel „Pirát“ Krištofič v očekávaném zápase proti Robo Pukačovi. 

Kromě toho nás ale ještě čeká a nemine tzv. zápas století, kterým není nic jiného než bitva mezi Karlosem „Terminátorem“ Vémolou a Attilou Véghem. Souboj se uskuteční 9. 11. v pražské O2 areně.

Závěrem je třeba také zmínit, že Oktagon 13 si nenechala ujít ani Lucie Pudilová, jediná Češka v UFC. Tu již zanedlouho čeká další zápas v nejslavnější lize světa a jak na tiskové konferenci prozradila, hodlá být agresivní již od první sekundy a soupeřku Antoninu Schevchenko (sestru šampionky Valentiny Schevchenko) se pokusí ukončit před limitem. Budeme jí tedy držet palce, ať se jí to podaří.

Domů
Sdílet
Diskuse