Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
11. listopadu 2019 13:30
Čas čtení 0:00
Vojtěch Vanda

Češi jsou čtvrtí v konzumaci alkoholu. Spotřebují o půl litru víc než Rusové

NEWS ALKOHOL ČESKO
Uložit Uložené

Výzkum ukázal, že občané České republiky mají alkohol stále rádi.

Nejnovější poznatky ze studie Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) ukázaly, že je Česko v jejím rámci čtvrtým největším konzumentem alkoholu. Na „medailových“ pozicích nefiguruje ani Rusko, které se nachází až na šestém místě.

Doporučeno
Od Partyzánek po IQOS. V 60. letech si mohli lidé dovolit 800 krabiček měsíčně, kouřili i v nemocnicích nebo na úřadech Od Partyzánek po IQOS. V 60. letech si mohli lidé dovolit 800 krabiček měsíčně, kouřili i v nemocnicích nebo na úřadech 20. srpna 2019 21:59

Studie zkoumala konzumaci alkoholu v členských státech organizace a ve státech organizaci přidružených. Výstupem byl počet litrů na člověka staršího patnácti let. Česká republika se umístila s 11,6 litry alkoholu na osobu starší patnácti let za Francií (11,7 l), Rakouskem (11,8 l) a Litvou (12,3). 

Slovensko najdeme až na 17. místě s 9,7 litry na osobu. První desítku států ještě uzavírají Lucembursko, Lotyšsko, Maďarsko, Irsko a Německo. V každém z nich se ročně na osobu vypije minimálně 10,9 litru alkoholu.

Domů
Sdílet
Diskuse