Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
15. února 2020 19:31
Čas čtení 0:36
Adam Smeták

Stovky dobrovolníků uklízely nádrž Orlík. Využily její dočasné upuštění

NEWS
Uložit Uložené

Hladina nádrže kvůli stavebním pracem klesla o šest metrů a odhalila desítky tun odpadu.

Více než tři sta dobrovolníku vyrazilo v sobotu uklízet vodní nádrž Orlík. Využili mimořádné situace, kdy je přehrada upuštěna kvůli přestavbě lodního výtahu. Snížená vodní hladina tak odkryla pneumatiky, PET lahve, staré cihly, nádobí a celou řadu dalšího odpadu, který dosud ukrývala voda. O iniciativě Ukliďme Orlík! informuje státní organizace Povodí Vltavy.

Hladina se snížila asi o šest metrů a odhalila tak místa zanesená odpadem. Jak informuje deník Právo, organizátoři pro dobrovolné pomocníky zajistili pytle na odpadky, rukavice, teplé nápoje i svačinu.

Doporučeno
Strojvedoucí metra: Zajímavých faktů o metru je dost, ale vědět je nemůžete. Graffiti mi připomíná zápis z EKG (Rozhovor) Strojvedoucí metra: Zajímavých faktů o metru je dost, ale vědět je nemůžete. Graffiti mi připomíná zápis z EKG (Rozhovor) 6. února 2020 7:00
Domů
Sdílet
Diskuse