Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
8. dubna 2021 12:33
Čas čtení 0:48
Tereza Šnajdrová

Babiš komunistům nabídl zřízení komerční banky v rukou státu

Babiš komunistům nabídl zřízení komerční banky v rukou státu
Zdroj: Úřad vlády ČR
NEWS ANDREJ BABIŠ KSČM
Uložit Uložené

Jedná se o jednu z podmínek KSČM pro podporu menšinového kabinetu.

Začátkem měsíce širší vedení komunistů přijalo usnesení, ve kterém doporučuje ukončit toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD. Ve středu pak proběhlo první kolo dohadovacího řízení mezi lídry hnutí ANO a KSČM, na němž premiér Andrej Babiš (ANO) komunistům předal návrh na zřízení komerční banky v rukou státu. Kromě toho strany například i řeší možné spojení zdravotních pojišťoven, informují Novinky.

Doporučeno
„Vláda KSČM zneužila a odkopla.“ Širší vedení komunistů chce vypovědět toleranční smlouvu s ANO „Vláda KSČM zneužila a odkopla.“ Širší vedení komunistů chce vypovědět toleranční smlouvu s ANO 1. dubna 2021 14:59

S našimi experty prostuduji návrh na založení banky komerčního typu v rukou státu,“ uvedl po jednání předseda KSČM Vojtěch Filip. Právě zřízení komerční banky v rukou státu bylo jednou z podmínek, kterou KSČM po menšinové vládě požadovalo. Předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek potvrdil, že komunisté od Andreje Babiše (ANO) obdrželi konkrétní plán pro založení tohoto typu banky. 

Domů
Sdílet
Diskuse