Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
1. července 2021 13:37
Čas čtení 1:30
Vojtěch Vanda

Národní galerii má vést Čech, ne Polka, napsal poslanec ODS. „Ubohé a xenofobní,“ reagovali diskutující

Národní galerii má vést Čech, ne Polka, napsal poslanec ODS. „Ubohé a xenofobní,“ reagovali diskutující
Zdroj: Občanská demokratická strana
POLITIKA
Uložit Uložené

Poslanci ODS Janu Skopečkovi vadí, že je v čele národní instituce Polka. Později tweet smazal s tím, že byl jeho výrok špatně pochopen.

Poslaneci ODS Janu Skopečekovi se nelíbí, že je ředitelkou Národní galerie žena jiné národnosti. Vyjádřil se tak na Twitteru, když tuto skutečnost zjistil během protestu výtvarných umělců. V čele instituce momentálně stojí Alicja Knast, narozená ve Slezsku, která dříve vedla Slezské muzeum v Katovicích. Podle něj by měla instituci „s adjektivem národní v názvu“ vést osoba s českou národností a ne Polka.

Doporučeno
Tyto ženy zvažují kandidaturu v prezidentských volbách 2023 Tyto ženy zvažují kandidaturu v prezidentských volbách 2023 23. června 2021 16:14

„Až do dnešního protestu několika výtvarných umělců jsem netušil, že šéfkou Národní galerie je Polka,“ uvedl ve čtvrtek na Twitteru poslanec Jan Skopeček (ODS).  „Mám Poláky rád, je to hrdý národ, který nás má v oblibě, ale přeci jen jsem přesvědčen, že instituci tohoto charakteru, navíc s adjektivem národní v názvu, má vést prostě Čech,“ dodal.

Domů
Sdílet
Diskuse