Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
21. července 2021 16:00
Čas čtení 0:51
Vojtěch Vanda

Jedeš do Chorvatska? Na hraničních přechodech se čeká až čtyři hodiny

Jedeš do Chorvatska? Na hraničních přechodech se čeká až čtyři hodiny
Zdroj: Unsplash/Kathy/volně k užití
NEWS CHORVATSKO
Uložit Uložené

Pokud se chystáš do Chorvatska autem, počítej s dlouhými kolonami.

Pokud se chystáš do Chorvatska autem, měl by ses obrnit. Před přejezdem chorvatských hranic si počkáš třičtyři hodiny, řekl Právu český konzul v Chorvatsku Pavel Duchoň. Chorvaté údajně kontrolují všechny přijíždějící poměrně poctivě. 

Doporučeno
Chorvatsko náhle mění podmínky vstupu turistů. Bez testu či očkování na dovolenou zapomeň Chorvatsko náhle mění podmínky vstupu turistů. Bez testu či očkování na dovolenou zapomeň 1. července 2021 10:44

Kontroly na hranicích jsou údajně poměrně důkladné, ale ne přespříliš. Pro bezproblémové překročení hranic jsou kromě dokladů jako pas nebo občanský průkaz potřeba také doklady o bezinfekčnosti, takzvané covidpasy, které celníkům usnadňují kontroly. Tamní pohraničníci údajně nemají problémy s českou aplikací Tečka.

Vstupní formulář do země není momentálně třeba vyplňovat povinně. Ještě předtím, než začala sezóna, mohlo vyplnění formuláře zajistit rychlý průchod do země zvláštním pruhem, jenž v momentě, kdy začala sezóna, se otevřely všechny budky a léto jede v plném proudu. I proto jsou na místě dvě české policistky, jedna v Šibeniku a druhá ve Vodici, které se soustředí na pomoc hlavně v dopravních a trestních věcech.

Doporučeno
Přehledně: Otevírají se další očkovací místa bez registrace. Najdeš je v těchto krajských městech Přehledně: Otevírají se další očkovací místa bez registrace. Najdeš je v těchto krajských městech 21. července 2021 8:05

Duchoň také uvedl, že obyvatel Česka je více než minulý rok a je vidět, že jim moře chybělo. Momentálně navštívilo balkánskou zemi 120 tisíc Čechů od začátku sezóny, což jo 50 až 60 tisíc lidí více než minulý rok. 

Jinak co se týká koronavirové situace v zemi, ta se zdá být pod kontrolou. Denní přírůstek nakažených je 150, 600 osob je nemocných a 100 z nich je v nemocnici. Nejhorší situace je v Zadaru, kde se momentálně omezují kulturní akce. 

Domů
Sdílet
Diskuse