Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
14. září 2021 14:59
Čas čtení 1:57
Vojtěch Vanda

Afrika je silně homofobní kontinent, uvádí studie. Může za to tradiční uvažování, náboženství i konzervativní političtí lídři

Afrika je silně homofobní kontinent, uvádí studie. Může za to tradiční uvažování, náboženství i konzervativní političtí lídři
Zdroj: Pexels/Anete Elusina/volně k užití
ZAJÍMAVOSTI LGBTQ+ LIDÉ
Uložit Uložené

LGBTQ+ komunita v Africe čelí velkému nepochopení, které často přerůstá v násilí. Problémem je, že stejný názor mají jak staří, tak mladí Afričané.

Afričané se na spoustě věcí neshodnou. Pokud ale existuje jedna věc, kterou nebudou většinově podporovat, bude se jednat o práva LGBTQ+ komunity. Podle webu The Economist drtivá většina Afričanů, tedy i mladí lidé, nepodporuje sexuální menšiny. Často se stává, že kvůli jejich sexuální orientaci jsou nejen ostrakizováni, ale také fyzicky napadáni. Podobné útoky nezřídka znamenají smrt.

Důkazem mohl být například protest v Nigérii, který se konal kvůli policejní brutalitě, jenž v zemi vládne. Akce se zúčastnili i členové LGBTQ+ komunity s vlajkami a plakáty. Dlouho ale protestovat nemohli, jelikož lidé, kteří byli taktéž účastníci protestů, se obrátili proti nim, trhali jim duhové prapory a ničili jejich věci. Jak popsal člen komunity, jednadvacetiletý Nigerijec Matthew Blaise, vypadalo to, jako by všichni kolem chtěli, aby zemřeli.

Domů
Sdílet
Diskuse