Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
26. září 2021 11:10
Čas čtení 1:34
Ondřej Jarůšek

V Česku vlastní 1 procento nejbohatších lidí 36 procent všeho majetku, zjistila studie

V Česku vlastní 1 procento nejbohatších lidí 36 procent všeho majetku, zjistila studie
Zdroj: Úřad vlády ČR/ČTK/Deml Ondřej
NEWS
Uložit Uložené

Nová studie odhadla, jak je na tom Česko v oblasti majetkové nerovnosti.

V České republice vlastní 1 procento populace 36 procent všeho majetku. To je více, než ve srovnání s většinou ostatních zemí Evropy. Zjistila to nová studie, jejímž autorem je Jakub Komárek z PAQ Research a která zkoumala majetkovou nerovnost v našich končinách v porovnání s dalšími zeměmi. 

Jak autor uvádí, tato oblast zatím u nás nebyla důkladně zmapována, a tak je nutné pracovat jen hrubými odhady. I přesto však studie nabízí pohled na zajímavé statistiky. Výsledky byly publikovány na stránkách PAQ Reasearch

Doporučeno
Jak se staví české politické strany k exekucím a dluhové pasti? Zeptali jsme se jich Jak se staví české politické strany k exekucím a dluhové pasti? Zeptali jsme se jich 22. září 2021 7:00

0,001 % nejbohatších vlastní 16 % majetku

Podle odhadu studie je vysoká koncentrace majetku zřetelná především u těch nejbohatších z nejbohatších. Jak totiž studie uvádí, 16 procent všeho majetku v Česku vlastní 0,001 procenta lidí, což představuje 85 nejbohatších Čechů na základě žebříčku Forbes.

Domů
Sdílet
Diskuse