Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
12. prosince 2021 15:52
Čas čtení 1:04
Adam Smeták

Na Václavském náměstí protestovaly 4 tisíce odpůrců povinného očkování

Na Václavském náměstí protestovaly 4 tisíce odpůrců povinného očkování
Zdroj: ČTK/Šimánek Vít
NEWS KORONAVIRUS OČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU
Uložit Uložené

Po akci se vydali na pochod k Pražskému hradu a Úřadu vlády.

V neděli odpoledne začala v Praze na Václavském náměstí demonstrace odpůrců povinného očkování. To vláda v demisi Andreje Babiše (ANO) schválil v tomto týdnů a má se týkat lidí starších 60 let a vybraných profesí. Lidé se rozhodli protestovat navzdory tomu, že nová vláda Petra Fialy (ODS) již předem avizovala, že povinné očkování zruší. Demonstrace odpůrců začala oficiálně ve 14:00 a pokračoval pochodem. Svolalo ji hnutí Otevřeme Česko –⁠ Chcípl PES.

Podle policie na místo dorazilo 4 tisíce demonstrantů. Policejní složky v době psaní článku nemusely zasahovat, pouze vyzývaly k dodržování platných opatření. Na místě vesměs nikdo z demonstrantů neměl nasazenou ochranu úst a nosu. Demonstranti se po druhé hodině odpolední shromáždili před sochou sv. Václava. Zhruba po hodině se odebrali na protestní pochod směrem k Úřadu vlády a Pražskému hradu.

Domů
Sdílet
Diskuse