Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
17. prosince 2021 9:13
Čas čtení 1:03
Tereza Šnajdrová

Třetí dávka očkování: Od konce ledna se pro všechny dospělé zkrátí lhůta z šesti na pět měsíců

Třetí dávka očkování: Od konce ledna se pro všechny dospělé zkrátí lhůta z šesti na pět měsíců
Zdroj: TASR/AP/Sven Hoppe
NEWS OČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU
Uložit Uložené

Pro osoby starší 45 let se zkrátí již tento pátek.

Ministerstvo zdravotnictví ve čtvrtek rozhodlo o zkrácení lhůty pro posilující dávku očkování proti koronaviru, a to pro všechny osoby starší 18 let. Od 19. ledna se rozestup mezi druhou a třetí dávkou sníží na 5 měsíců. Výjimku mají osoby starší 45 let, kterým se lhůta zkrátí už dnes, tedy v pátek 17. prosince a lidem starším 35 let bude rozestup zkrácen od 5. ledna.

Doporučeno
KORONAVIRUS: Ve čtvrtek přibylo 9 488 nakažených. Počet obětí překročil 35 tisíc KORONAVIRUS: Ve čtvrtek přibylo 9 488 nakažených. Počet obětí překročil 35 tisíc 17. prosince 2021 7:22

Rád bych v pátek na Radě vlády pro zdravotní rizika probral návrh, abychom všem občanům umožnili přeočkování třetí dávkou dříve než po šesti měsících. Jde to. Jednotlivé evropské státy to mají v kompetenci a taky k tomu přistupují různě,“ předjímal již ve středu na Twitteru Andrej Babiš (ANO).

Domů
Sdílet
Diskuse