Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
8. ledna 2022 v 18:26
Čas čtení 1:03
Ondřej Jarůšek

Papež poděkoval jeptišce, která už 50 let podporuje práva LGBTQ osob. Kardinál Duka během Prague Pride 2015 zakázal její přednášku

Papež poděkoval jeptišce, která už 50 let podporuje práva LGBTQ osob. Kardinál Duka během Prague Pride 2015 zakázal její přednášku
Zdroj: TASR/AP/Philippos Christou
NEWS LGBTQ+ LIDÉ PAPEŽ FRANTIŠEK
Uložit Uložené

Sestra Jeannine Gramick už 50 let podporuje práva osob z LGBTQ komunity. Za to jí papež František poděkoval v zaslaném dopise.

Papež František zaslal děkovný dopis americké římskokatolické řeholnici Jeannine Gramick, která dlouhé roky podporuje práva osob z LGBTQ komunity. Informuje o tom America Magazine. V roce 2015 během festivalu Prague Pride měla mít Gramick přednášku v Akademické farnosti, kardinál Dominik Duka to ale tehdy zakázal. 

Sestra Gramick uvedla, že byla dopisem od papeže velmi potěšená. Podpoře práv osob z LBGTQ komunity se sestra věnuje již 50 let a papež František jí dopis zaslal při příležitosti tohoto kulatého výročí.

Papež v dopise ocenil zejména její odvahu bojovat za lásku. „Děkuji Vám, sestro Jeannine, za Váš soucit a něhu,“ napsal papež v dopise. Podle papeže Františka se sestra Jeannine Gramick nebála být nablízku těm, kteří to potřebovali, a nikoho nezavrhla. Za tuto dlouhotrvající službu jí proto chtěl dopisem poděkovat.

Doporučeno
Papež František odsoudil páry, které mají místo dětí domácí mazlíčky. Je to podle něj sobecké Papež František odsoudil páry, které mají místo dětí domácí mazlíčky. Je to podle něj sobecké 7. ledna 2022 v 13:05

V minulosti však byly aktivity sestry Gramick v rámci církve předmětem kontroverze. Jak totiž píše America Magazine, v 80. letech byla sestře Gramick pastorační činnost mířená na podporu sexuálních menšin zakázána washingtonským arcibiskupem.

S problémy se setkala i v České republice. Při příležitosti festivalu Prague Pride v roce 2015 měla sestra Jeannine Gramick zavítat do Akademické farnosti v Praze, kde měla mít přednášku, kardinál Dominik Duka to ale zakázal. Debata se sestrou se nakonec uskutečnila na půdě Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

Domů
Sdílet
Diskuse