Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
17. ledna 2022 11:57
Čas čtení 1:15
Vojtěch Vanda

Zemřela zpěvačka Hana Horká, podlehla covidu. „Sebrali jste mi maminku, jste absolutní odpad,“ vzkázal její syn antivaxerům

Zemřela zpěvačka Hana Horká, podlehla covidu. „Sebrali jste mi maminku, jste absolutní odpad,“ vzkázal její syn antivaxerům
Zdroj: Asonance
NEWS KORONAVIRUS
Uložit Uložené

Horká nebyla očkována a nákaze šla naproti. To ji, podle jejího syna, stálo život.

„Ano, jsem prodělanec a přežila jsem i zbloudilou Deltu,“ uvedla v pátek na svůj Facebook zpěvačka folkové skupiny Asonance Hana Horká poté, co si myslela, že má nákazu koronavirem za sebou. V pondělí však skupina ohlásila její smrt.

Pod pátečním příspěvkem na sociální síti se následně strhla debata, do které se zapojil i její syn. Dle jeho názoru Horká podlehla argumentaci veřejně známých osob, které zlehčovaly očkování. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty. Pohrdám vámi,“ napsal.

Doporučeno
KORONAVIRUS: Přibylo 7235 nových případů, skoro o 4500 více než minulou neděli. Hospitalizace stagnují KORONAVIRUS: Přibylo 7235 nových případů, skoro o 4500 více než minulou neděli. Hospitalizace stagnují 17. ledna 2022 8:23

Horká v pátek oznámila svým sledujícím, že má nemoc za sebou. Přiznala však, že to bylo „velmi barvité“. Těšila se na to, jak si příští týden zajde do divadla, na koncert, do sauny a že odletí na dovolenou. „Život je to pro mě a pro vás také,“ dodala. Jenže místo užívání si volného času přišla zpráva nejhorší – dne 16. ledna komplikacím s koronavirem podlehla.

Zpěvačka, která v Asonanci působila od roku 1985, přišla o život teprve v 57 letech. Žena, která se zabývala ezoterikou a alternativnem, nebyla očkována, jelikož účinkům vakcíny nedůvěřovala. Dle vyjádření jejího syna, hudebníka Jana Reka, který její poslední příspěvek na síti komentoval, šla nákaze naproti. Za její smrt viní veřejně známé osobnosti, které proti vakcíně vystupovaly.

Nemoci šla naproti

„Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty. Pohrdám váma. Jste absolutní odpad a od teď na vás mám brutální pifku. Za pozůstalé – syn,“ uvedl Rek. Průběh nemoci popsal na síti. 

„Mně s tátou bylo zle tři dny. Pak následovala izolace, abychom někoho neohrozili. Mamce bylo špatně pět dní a sama tomu šla naproti,“ popsal. „Získávání protilátek nemocí neuznávám dávno. O to víc, když se mi vlastní máma udusí v posteli. Sorry not sorry, kvůli názoru a svobodě mi maminka nepřijde k promoci, svatbě, křtinám atd. Jděte se naočkovat,“ dodal syn, podle nějž všichni, kteří měli pod příspěvkem „antivaxerské komentáře“, mají na rukou krev.

Domů
Sdílet
Diskuse