Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
24. ledna 2022 v 9:36
Čas čtení 1:58
Vojtěch Vanda

Organizátoři Australian Open zakázali divákům nosit trička s nápisem „Kde je Pcheng Šuaj?“. Zákaz rozlítil i Martinu Navrátilovou

Organizátoři Australian Open zakázali divákům nosit trička s nápisem „Kde je Pcheng Šuaj?“. Zákaz rozlítil i Martinu Navrátilovou
Zdroj: Getty Images/Yifan Ding – Stringer
NEWS AUSTRÁLIE PCHENG ŠUAJ
Uložit Uložené

Tamní řídící tenisová organizace Tennis Australia zákaz obhájovala tím, že na sportovištích nechce bannery ani trika nesoucí nápisy politického či komerčního charakteru.

Organizátoři prvního tenisového grandslamu sezóny Australian Open 2022 zakázali divákům nosit na zápasy trika a bannery s nápisy „Kde je Pcheng Šuaj?“. Řídící tenisová organizace Tennis Australia zákaz obhajovala tím, že na sportovištích nechce bannery ani trika nesoucí nápisy politického či komerčního charakteru.

Vysvětlení však rozlítilo některé tenisové legendy v čele s česko-americkou tenistkou Martinou Navrátilovou, podle níž je toto jednání, vzhledem k nejasné situaci čínské tenistky, „ubohé“. Informuje o tom BBC.

Doporučeno
Kauza zmizelé tenistky Pcheng Šuaj či genocida Ujgurů. Čína je před startem olympiády místem potlačování lidských práv Kauza zmizelé tenistky Pcheng Šuaj či genocida Ujgurů. Čína je před startem olympiády místem potlačování lidských práv 20. prosince 2021 v 14:30

Diváci, kteří si v pátek přinesli do hlediště trika a bannery s nápisem „Kde je Pcheng Šuaj?“ na zápasy v rámci Australian Open, byli ochrankou vyzváni, aby je schovali. Dle organizace Tennis Australia, jež je součástí Mezinárodní tenisové federace a řídící tenisovou organizací v Austrálii, se tak stalo proto, že na turnaji nechtějí nápisy politického či komerčního charakteru.

Přidej se do klubu REFRESHER+
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
31,25 Kč / Týden
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Méně reklam
150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
Roční - 17 %
1 500 Kč 1 250 Kč
Účtuje se jednou za rok
24,04 Kč / Týden
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Úplně bez reklam
2 000 kreditů ihned na nákup benefitů
Sdílení článků kámošům a kámoškám
Všechny možnosti předplatnéhoMám slevový kód
Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
Domů
Sdílet
Diskuse