Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
27. února 2022 16:22
Čas čtení 0:48
Adam Smeták

Václavské náměstí zaplnily desítky tisíc lidí, přišly podpořit Ukrajinu

Václavské náměstí zaplnily desítky tisíc lidí, přišly podpořit Ukrajinu
Zdroj: REFRESHER / Adam Smeták
NEWS INVAZE NA UKRAJINĚ UKRAJINA VÁLKA NA UKRAJINĚ
Uložit Uložené

„Sláva Ukrajině!“ znělo Václavským náměstím v Praze.

V neděli se od 14:00 konala na Václavském náměstí v Praze demonstrace Milionu chvilek pro demokracii. Na místo podle prohlášení organizátorů dorazilo nejméně 60 tisíc lidí, kteří přišli podpořit Ukrajinu před ruskou agresí.

Kromě řady řečníků ukrajinského původu či osob znalých poměrů na Ukrajině vystoupil i premiér Petr Fiala (ODS). „Na té fasádě je naše historická zkušenost. To je naše memento. To je jeden z důvodů, proč se nesmíme smířit s tím, že do nějaké země přijedou tanky a rozdrtí tam touhu po svobodě a demokracii,“ prohlásil a poukazoval na budovu Národního muzea, která nesla stopy invaze z roku 1968. Čechům na pódiu poděkoval za pomoc také ukrajinský velvyslanec Jevhenij Perebyjnis

ukrajinaukrajinaukrajinaukrajina
Zobrazit galerii
(14)

Tisíce lidí na místo proudily naplněnou pražskou MHD. Na klopách účastníci měli modro-žluté stužky, na obličeje si kreslili ukrajinské vlajky. Řada lidí svírala v rukou transparenty s nápisy jako „Sláva Ukrajině“, „Jdi domů, Ivane“ nebo „Putin je vrah“.

„Jsme ve válce. Právě v těchto chvílích umírají lidé na Ukrajině i za nás. 300 kilometrů od našich hranic probíhá útok nejen na svobodný stát, ale na celou Evropu, na celý demokratický svět. Na hodnoty demokracie, dialogu a spolupráce, kterým věříme,” uvedli organizátoři k akci. Podobné protesty probíhají po celém světě.

Domů
Sdílet
Diskuse