Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
4. března 2022 14:40
Čas čtení 0:55
Radim Šlechta

České domácnosti dostanou příspěvek 1 000 Kč měsíčně za každého ubytovaného uprchlíka z Ukrajiny. Reálné náklady jsou daleko vyšší

České domácnosti dostanou příspěvek 1 000 Kč měsíčně za každého ubytovaného uprchlíka z Ukrajiny. Reálné náklady jsou daleko vyšší
Zdroj: Pxfuel/DMCA/volně k užití
NEWS INVAZE NA UKRAJINĚ UKRAJINA VÁLKA NA UKRAJINĚ
Uložit Uložené

Češi se dočkají příspěvku od státu za pomoc uprchlíkům před válkou.

Tisíc korun na osobu. Tolik mohou podle návrhu zákona Ministerstva práce a sociálních věcí dostat domácnosti jako měsíční příspěvek na uprchlíky, které u sebe ubytují. Samotné osoby, které prchají před válkou, by pak mohly dostat humanitární injekci ve výši 5 tisíc korun a v případě nouze jim zákon umožňuje žádat o ni opakovaně.

Návrh zákona počítá s mimořádným měsíčním příspěvkem pro lidi, kteří se rozhodnou pomoci ukrajinským uprchlíkům. Lidé, kteří poskytnou útočiště Ukrajincům prchajícím před válkou, by mohli dostat příspěvek ve výši 1 000 Kč na ubytovanou osobu měsíčně. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU–ČSL) ve čtvrtek na tiskové konferenci ocenil velkorysost lidí, kteří u sebe utečence ubytují. Označil to za akt velmi otevřeného srdce.

Domů
Sdílet
Diskuse