Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
16. března 2022 12:44
Čas čtení 1:36
Ilona Hobzová

Přední restaurace v Kyjivě podávaly luxusní jídla. Teď vaří polévku a pečou chleba pro armádu i nemocnice

Přední restaurace v Kyjivě podávaly luxusní jídla. Teď vaří polévku a pečou chleba pro armádu i nemocnice
Zdroj: Getty Images/Murat Saka
NEWS VÁLKA NA UKRAJINĚ
Uložit Uložené

Ukrajinci si navzájem pomáhají, aby ustáli ruskou agresi.

Server Kyiv Independent přiblížil osudy restaurací, které před invazí na Ukrajině patřily mezi nejnavštěvovanější podniky. Desítky restaurací se ve městě Kyjiv kvůli současné situaci pro hosty uzavřely, fungují ale dál. Dobrovolníci sem chodí vařit pro potřebné

Místo koktejlů chleba a kuřecí polévka

„Před válkou se v této restauraci, která byla bez ohledu na denní dobu vždy zaplněna do posledního místa, podával hovězí Bourguignon a koktejly Kyiv Mul. Válka ale změnila situaci. Teď restaurace peče chleba pro nemocnice a vaří kuřecí polévku pro ty, kteří brání město,“ popisuje server Kyiv Independent osudy vybraných kyjevských restaurací, které se rozhodly během války pomoci po svém. Z bezpečnostních důvodů server žádný z podniků nejmenoval. 

Válka na Ukrajině
Zdroj: Getty Images/Murat Saka

Místo samopalu naběračka

V desítkách restaurací, které se rozhodly pomoci, pracují dobrovolníci. Patří mezi ně například pětadvacetiletý Pavlo Khrobust. Kdysi pracoval jako kuchař, nyní se k této činnosti vrátil jako dobrovolník. „Nejdřív jsme se chtěl připojit k silám územní obrany, ale uvědomil jsem si, že jsem tam k ničemu. Přemýšlel jsem, jak bych mohl pomoci a napadlo mě vaření,“ uvedl Pavlo. „Místo kulometu jsem tak popadl naběračku a nůž,“ dodává.

Domů
Sdílet
Diskuse