Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
24. března 2022 18:06
Čas čtení 2:05
Vojtěch Vanda

Staroměstské náměstí pokryly desítky „mrtvých“. Aktivisté tak připomněli zabíjení civilistů na Ukrajině

Staroměstské náměstí pokryly desítky „mrtvých“. Aktivisté tak připomněli zabíjení civilistů na Ukrajině
Zdroj: Olga Peretyatkevich / Amnesty International
NEWS INVAZE NA UKRAJINĚ UKRAJINA VÁLKA NA UKRAJINĚ
Uložit Uložené

Hnutí Amnesty International uspořádalo k měsíci invaze na Ukrajině akci, při níž leželi lidé symbolizující mrtvé civilisty na Ukrajině, před Orlojem v Praze.

Lidskoprávní hnutí Amnesty International uspořádalo akci, při níž lidé leželi v pytlech na těla na Starosměstském náměstí v Praze. Desítky osob symbolizovaly mrtvé civilisty z Ukrajiny, kteří již měsíc trpí kvůli invazi Ruské federace. Hnutí upozorňuje na to, že ruský režim prokazatelně páchá zločiny proti lidskosti. Cílem akce bylo vyzvat k okamžitému ukončení zabíjení a mrzačení civilistů.

Doporučeno
Sex bez souhlasu je znásilnění, připomínají dnešní akcí před sněmovnou organizace Konsent a Amnesty Sex bez souhlasu je znásilnění, připomínají dnešní akcí před sněmovnou organizace Konsent a Amnesty 15. února 2022 11:20

Akce v Praze reagovala na všudypřítomné zprávy, které hovořily o zabíjení ukrajinských civilistů během invaze Ruské federace. Záběry zničených panelových domů, sutin, plných nemocnici a škody obletěly svět. Podle OSN na Ukrajině doposud zemřelo 925 civilistů, z nichž bylo několik desítek dětí. Zraněno bylo bezmála 1500, konečná čísla ale budou nejspíš vyšší.

Domů
Sdílet
Diskuse