Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
30. března 2022 12:22
Čas čtení 1:44
Ilona Hobzová

VIDEO: Na fotbalistu Salaha mířili diváci během klíčové penalty lasery, Egypt podá stížnost

VIDEO: Na fotbalistu Salaha mířili diváci během klíčové penalty lasery, Egypt podá stížnost
Zdroj: Getty Images/Mohamed Hossam
SPORT FOTBAL
Uložit Uložené

Fotbalisté Egypta se na šampionát do Kataru nepodívají. Při klíčové penaltě svítili fanoušci Salahovi do obličeje laserem.

Fotbalisté Egypta se podzimního mistrovství světa v Kataru nezúčastní. V odvetném zápase kvalifikace se Senegalem prohráli na penalty. V průběhu zápasu na sebe upozornili především fanoušci Senegalu, kteří na hráče z Egypta mířili lasery. Dělo se tak i při závěrečných penaltách. Jednu z nich střílel i hráč Liverpoolu Mohamed Salah. Informuje o tom deník Eurosport.

Barevné lasery

Egypt vstupoval do odvetného zápasu se Senegalem o postup na šampionát posílený výhrou 1:0 z prvního zápasu. Hned po pár minutách vyrovnal senegalský Boulaye Dia a vyrovnaný stav se žádnému z týmů nepodařilo změnit ani po 120 minutách. Zápas tak dospěl k penaltám

Jedním z hráčů, na kterého Egypťané spoléhali, byl Mohamed Salah. Fotbalista, který hraje za britský Liverpool a v národním týmu je kapitánem, ale branku přestřelil. Penaltu jeho i dalších střelců ale ovlivnili senegalští fanoušci, kteří na hráče po celou dobu mířili barevnými lasery. Prosadit se nakonec dokázal jen Amr Al Sulaya. Naopak hráči Senegalu skórovali v penaltovém rozstřelu třikrát a na podzimní světový šampionát v Kataru postupují oni. 

Jak zareaguje FIFA?

Novinář Henry Bushnell upozornil na fakt, že nejen lasery, ale jakékoli předměty, které by mohly rozptylovat pozornost hráčů, FIFA ve svých bezpečnostních předpisech zakazuje. Ačkoli jsou kvalifikační zápasy na mistrovství světa řízeny jinými orgány (Africká fotbalová konfederace CAF), předpisy FIFA by se měly vztahovat i na kvalifikační zápasy. Egypt podle informací novináře podal k FIFA kvůli laserům stížnost.

„Jsem docela zvědav, jak si FIFA s tímhle poradí. Předpokládám, že Senegal dostane pokutu a zavřený stadion, nebo tak něco. Ale jeho postup na MS to nezpochybní,“ okomentoval událost český novinář Luděk Mádl. Použití laseru nazval „prasárnou nonplus ultra“.

Rasistické urážky

Lasery ale nebyly to jediné, čím na sebe senegalští fanoušci upozornili. Během celého zápasu na hráče rasisticky pokřikovali. Když egyptští fotbalisté odcházeli po zápase do šaten, fanoušci Senegalu jim házeli na hlavu různé předměty. 

Domů
Sdílet
Diskuse