Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pátek 19. 8. 2022 svátek má Ludvík

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Filmy a Seriály - Komiksy

Konec 4. části Moon Knighta zamotal hlavu i komiksovým expertům. Kdo je záhadná postava a v čem ti seriál lže?

Posledních 15 minut ze 4. části Moon Knighta působí jako úplně jiný seriál. Co se tam přesně dělo?

Dominik Vetrák
21. duben 2022, 17:30 Čas čtení: 3:02
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Filmy a Seriály - Komiksy
0
Dominik Vetrák
21. duben 2022, 17:30
Čas čtení: 3:02

Konec 4. části Moon Knighta zamotal hlavu i komiksovým expertům. Kdo je záhadná postava a v čem ti seriál lže?

Posledních 15 minut ze 4. části Moon Knighta působí jako úplně jiný seriál. Co se tam přesně dělo?

Dominik Vetrák
21. duben 2022, 17:30
Čas čtení: 3:02
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.

V článku se nacházejí spoilery ke čtvrté části seriálu Moon Knight.

 

Ve třetí části marvelovského seriálu Moon Knight jsme viděli, jak Steven Grant společně s bohem Konshuem změnil oblohu a jak proto egyptští bohové uvěznili Konshua. Steven Grant/Marc Spector přišli o schopnosti Moon Knighta. Ty by se jim ve čtvrté epizodě nesmírně hodily, jelikož čelili ozbrojeným gaunerům pod vedením Arthura Harrowa. Ten nakonec také postřelil Marca Spectora.

Psychiatrická léčebna, nebo sen?

Namísto smrti se však Marc na konci epizody probudil v jakémsi psychiatrickém zařízení. Jeho manželka Layla je jednou z pacientek, zatímco on je na sedativech. Arthur Harrow je místní lékař a vše nasvědčuje tomu, že si Marc Spector události celého seriálu jen představoval ve své hlavě, zatímco je zavřený v psychiatrické léčebně.

 

Zdroj: Marvel Studios/Disney+

 

Arthur Harrow je v jeho příběhu záporák, neboť ve skutečnosti mu v léčebně ordinuje přísnou léčbu. Layla je jeho manželka, neboť s ní má blízký vztah i v léčebně. Harrowovi poskokové jsou zase léčitelé v ústavu.

Egyptští bohové a artefakty zase souvisí s tím, že se Marc v léčebně kolem dokola dívá na dobrodružný film s názvem Tomb Busters. Jedná se o céčkovou napodobeninu slavné filmové série o archeologovi Indiana Jonesovi. V tomto filmu se ale hrdina jmenuje Steven Grant, čímž seriál naznačuje, že si Marc Spector identitu vytvořil na základě oblíbeného filmu.

 

Jaká je tedy pravda? Jsou události tohoto seriálu skutečné, nebo se to celé odehrávalo jen v nemocné hlavě Marca Spectora? Vzhledem k předchozím marvelovským filmům a seriálům by bylo divné, kdyby jednu ze svých oblíbených postav obětovali a vůbec ji nevyužili, protože by v tomto světě byla jen falešným výplodem psychicky nemocného člověka.

 

Tomu, že je tomu naopak a že se dosavadní části seriálu skutečně staly, nasvědčují i ​​dvě další věci z konce epizody.

 

Zdroj: Marvel Studios/Disney+

 

Více pokojů, několik identit?

V první řadě zde máme Stevena Granta. Marc ho osvobodil v jednom z pokojů, kde byl zavřený v sarkofágu. Mohl se ho dotknout a komunikovat s ním, jako by byl samostatným člověkem s vlastním tělem, nejen oddělenou osobností v jeho hlavě. Jak se to mohlo stát?

 

Marc je totiž s největší pravděpodobností v marvelovské verzi očistce či něčeho podobného, ​​kde lidé blízko smrti čekají na přechod na „druhou stranu“. Může jít o speciální Marcovu verzi tohoto místa. Nesmíme zapomínat, že sám Marc před egyptskými bohy přiznal, že potřebuje odbornou pomoc, takže dává smysl, že si očistec v podvědomí předělá na psychiatrickou léčebnu. 

Jelikož jsou Marcovy a Stevenovy duše odlišné a oddělené, na přechod dále čekají zvlášť. Docela to dává smysl, protože ani záporák Arthur Harrow nedokázal odsoudit jejich duše. Žijí totiž v jednom těle, a tak nemůže jednoho zabít a druhého nechat žít v případě, že jeden z nich vykonal dobro a druhý zlo (Harrow takto dokáže lidi odsoudit díky magické holi).

 

Zdroj: Marvel Studios/Disney+

 

Ke konci epizody vidíme i třetí sarkofág, což nám naznačuje přítomnost třetí identity v Marcově hlavě, na kterou seriál již vícekrát poukazoval, ale stále ji nepotvrdil. Pokud se seriál bude držet komiksů, půjde o taxikáře Jacka Lockleyho. Na chodbě jsme přitom viděli několik pokojů, takže je možné, že v seriálu bude mít Marc víc než jen tři osobnosti.

Kdo byl hroch na konci?

Druhou věcí, která nahrává teorii o tom, že jde o jakousi verzi očistce, je postava ženského hrocha z poslední scény. Jedná se o Tawaret, egyptskou bohyni plodnosti, ochránkyni dětí a matek. Zajímavé je, že v marvelovských komiksech tato postava neexistuje, takže v seriálu zažila svůj komiksový debut.

 

Zdroj: Marvel Studios/Disney+

 

Existuje ve skutečných lidských příbězích z Egypta, ale Marvel se jí nijak neinspiroval. Tvůrci se nemusí držet žádného původního materiálu a s postavou si mohou udělat, co chtějí. Nikdo tedy nedokáže odhadnout, zda jde o zápornou, nebo kladnou postavu, respektive halucinaci či něco jiného. 

Tawaret se nachází v instituci plné lidí, která má v divákovi a Marcovi vytvořit dojem, že není superhrdina a celé se to odehrálo jen v jeho hlavě. Jelikož je Tawaret mluvící hroch, automaticky z toho vyplývá, že tato instituce není skutečná, respektive že si Marc události seriálu nevymyslel.

 

Děj se ještě v posledních dvou částech může slušně zamotat. Je ale velmi nepravděpodobné, že by tvůrci nakonec odhalili, že žádný Moon Knight vlastně v marvelovském filmovém a seriálovém světě (takzvaný Marvel Cinematic Universe – MCU) neexistuje. 

 

Pokud jsou spekulace a leaky od jistých lidí pravdivé, do konce seriálu by se měl ještě objevit i Blade v podání herce Mahershaly Aliho. Blade je marvelovská postava, která loví upíry. Na internetu se totiž spekulovalo, že Arthur Harrow je vlastně Dracula, bájný „otec“ všech upírů. Až na jednu scénu, ve které Harrow doslova vysál život z člověka skrze obyčejný dotek, však nic nenasvědčuje tomu, že by byl Dracula.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: Marvel Studios/Disney+
NAHORU
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu filmy a seriály
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Zavřít