Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
1. května 2022 7:00
Čas čtení 6:01
Tereza Šnajdrová

Toto je 8 nejlepších second handů v Praze. Koupíš v nich kousky od Louis Vuitton i trička za 30 korun

Toto je 8 nejlepších second handů v Praze. Koupíš v nich kousky od Louis Vuitton i trička za 30 korun
Zdroj: REFRESHER/Lucie Kotvalová
ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Máš rád zboží z druhé ruky a nevíš, kam vyrazit pro ty nejlepší kousky? Vybrali jsme další pražské second handy, které rozhodně stojí za návštěvu.

Minulý rok jsme ti přinesli výběr těch nejlepších second handů v Praze, které rozhodně stojí za návštěvu, a protože se našim čtenářům tento článek velmi líbil, vyrazili jsme do pražských ulic ještě jednou. Nakupování kousků z druhé ruky je velmi trendy. V obchůdcích totiž seženeš věci, které nikdo jiný nemá a zároveň tím šetříš naši planetu, tak popadni plátěnku, peněženku a vyraz do jednoho ze sekáčů, ve kterém určitě ulovíš nějaký kvalitní kousek.

Doporučeno
Toto jsou nejlepší second handy v Praze. Najdeš v nich kousky od Burberry, Gucci kabelky nebo kašmírové svetry za pár korun Toto jsou nejlepší second handy v Praze. Najdeš v nich kousky od Burberry, Gucci kabelky nebo kašmírové svetry za pár korun 7. října 2021 11:30

1. Hvězdný bazar (Jungmannova 3, Nové Město) - $$

second hand
Zdroj: REFRESHER/Lucie Kotvalová

Jako první jsme vyrazili do obchodu Hvězdný bazar, který má v Praze hned dvě pobočky. My jsme si vybrali tu přímo u zastávky Vodičkova a rozhodně jsme neudělali chybu. Charitativní second hand je velký, rozkládá se na dvou patrech a najdeš v něm jak kousky z druhé ruky, tak vlastní merch obchodu.

Hvězdný bazar slouží jako tréninkové pracoviště pro vozíčkáře po poranění míchy a osoby s jiným hendikepem, takže nákupem v něm navíc podpoříš dobrou věc. A jaké značky tam najdeš? „Naše nabídka je velmi různorodá, od našeho vlastního limitovaného merche až po second handového oblečení. To se rozděluje na lepší kousky a běžné. Poslední dobou se nám tu objevuje dost nových značkových kousků, například Off-White, Hugo Boss, Dolce & Gabbana, COS a další,“ pověděla nám slečna za pokladnou. 

second hand
Zdroj: REFRESHER/Lucie Kotvalová

Second handu jsme dali $$, neboť zboží v něm nepatří k nejlevnějším, ale zároveň tě nákup nových kousků do šatníku nezruinuje. „Dražší kousky máme až za 2 tisíce korun, což je u věcí s původní cenou 50 tisíc pořád skvělá cena. Ostatní věci se pohybují od 250 do 500 korun,“ přiblížila nám ceny ve Hvězdném bazaru slečna.
 
Nové zboží v něm navíc najdeš každý den, takže se nemusíš bát, že přijdeš pozdě. „Věci, které u nás najdete, jsou darované, a to od lidí, kteří kolem nás chodí a mají nás rádi, od firem nebo od známějších osobností. Zboží tedy doplňujeme každý den, ale záleží na tom, kdo nám zrovna co přinese. Co se týče našeho merche, v rámci kterého máme i vína, mýdla, svíčky či šperky, tak to záleží na domluvě s dodavatelem, ale většinou dostáváme nové zboží jednou měsíčně,“ dodala slečna s tím, že v obchodě lze samozřejmě platit kartou. 

second hand
Zdroj: REFRESHER/Lucie Kotvalová

 

2. Dobročinný obchod Sue Ryder (Štěpánská 630, Nové Město) - $

second hand
Zdroj: REFRESHER/Lucie Kotvalová

Jen pár metrů od Hvězdného bazaru se u Václavského náměstí nachází Dobročinný obchod Sue Ryder, který také najdeš na dalších šesti místech v Praze. Peníze, které v Sue Ryder vydělají, putují na péči o seniory, takže i v tomto případě obohatíš svůj šatník a zároveň uděláš dobrý skutek. 

Obchůdek na adrese Štěpánská 630 je sice menší, ale najdeš v něm stovky kousků, bižuterii, ale také výbavu do domácnosti, která nás velmi zaujala. V Sue Ryder mají krásné vázy, tácy, talíře a sady hrníčků, které pořídíš i za 300 korun. „Věci, které zde máme, nám dávají soukromí dárci a nic za to nedostanou, jsme charitativní obchod a nic jim za to nemůžeme nabídnout. Oblečení, které nám dají, nesmí být starší 5 let a najdete u nás jak základní značky, tak občas i ty luxusní jako Armani, Versace nebo Dolce & Gabanna,“ popsala nám fungování obchodu paní za pultem.

second hand
Zdroj: REFRESHER/Lucie Kotvalová

 
Nové zboží doplňujeme každý den a cena se pohybuje okolo 200 korun. Nemusíte si s sebou brát hotovost, lze u nás platit i kartou,“ dodala. 

second hand
Zdroj: REFRESHER/Lucie Kotvalová
Vyzkoušej předplatné REFRESHER+
a čti vše bez omezení
Přidej se k předplatitelům
nebo Odemkni článek přes SMS
Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 114102 a dočti tento článek.
Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
Dočti článek do konce za SMS v hodnotě 89 Kč. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti články bez omezení celý měsíc – předplatné jen za 36 Kč navíc v porovnaní s jedním článkem. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti bez omezení celý měsíc. Stačí poslat SMS (za 125 Kč). Jak to funguje?
POSLAT SMS
Domů
Sdílet
Diskuse