Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
9. května 2022 21:03
Čas čtení 1:34
Vojtěch Vanda

Zbili mě Ukrajinci, okradli mě a policie to neřešila, tvrdila žena na Facebooku. Příběh má hodně otazníků, uvádí policie

Zbili mě Ukrajinci, okradli mě a policie to neřešila, tvrdila žena na Facebooku. Příběh má hodně otazníků, uvádí policie
Zdroj: Policie ČR
NEWS POLICIE ČR UKRAJINA
Uložit Uložené

Loupežné přepadení, modřiny, a policie nic neřešila. Žena na Facebooku tvrdila, že byla přepadena čtyřmi Ukrajinci, nicméně příběh postrádá souvislosti. Policie tvrdí, že se v příběhu objevily jisté „otazníky“.

České sociální sítě řeší kauzu přepadení ženy, která tvrdí, že byla napadena osobami ukrajinské národnosti. Žena napsala na Facebooku, že byla v Brně přepadena, okradena o peníze a že policie jen skrze telefon uvedla, že si to dotyčná „má sama vyřešit“. Případem se policie zabývá a na síť uvedla, že výpověď ženy má již nyní „spoustu otazníků“.

Doporučeno
Falešný bankovní úředník vylákal z ženy 600 tisíc korun, které si půjčila. Vložila je do bitcoinmatu Falešný bankovní úředník vylákal z ženy 600 tisíc korun, které si půjčila. Vložila je do bitcoinmatu 9. května 2022 16:53

„Probuďte se, lidi! Takhle mě zřídili čtyři Ukrajinci,“ uvedla v sobotu na Facebook. „Přepadli mě, ukradli mi 5000 korun, bili mě pěstmi a kamenem do obličeje. Chtěli mě znásilnit, ale naštěstí je vyrušila kolem projíždějící a houkající policie a nějací lidé. Tak utekli,“ svěřila se na síti.

Žena dodala, že měla naštěstí jen otřes mozku. Také si stěžovala, že policie nechtěla situaci řešit. „Policie potom vzkázala přes telefon do sanitky: ‚My za vámi nepřijedeme. Vyřešte si to, až vám bude líp. Policie Brno-Bystrc,'“ doplnila.

Příspěvek získal okamžitě tisíce reakcí a sdílení. Policisté proto příspěvek také sdíleli a uvedli, že se případem zabývají. „Očekávali jsme zvýšený zájem o toto téma ze strany pochybných protiukrajinských účtů a jelikož trolí farma nezklamala, tak vypínáme komentáře a přejeme klidný den,“ komentovali situaci.

„Chceme ujistit veřejnost, že o případu víme a oznámení prošetřujeme. Kolegové z Brna se tím intenzivně zabývají, nicméně už teď můžeme říct, že je zde spousta otazníků a moudřejší budeme za pár dní,“ přidala policie ke svému vyjádření pár mrkajících smajlíků s tím, že vydá oficiální vyjádření v momentě, kdy se v prošetřování posune.

Spousta otazníků

Případu se v neděli věnoval i publicistický web Manipulatori.cz, kteří se specializují na ověřování informací a odhalování hoaxů. V tomto případě pracovali novináři s informacemi ze samotného článku a poukazují na jasné nesrovnalosti. 

Doporučeno
AllatRa a její Tvořivá společnost varují před ohnivou apokalypsou. Cílí na Česko a Slovensko AllatRa a její Tvořivá společnost varují před ohnivou apokalypsou. Cílí na Česko a Slovensko 15. února 2024 10:00

„Údajně poškozená navíc verze příběhu neustále mění. Vždy, když ji lidé upozorní na ony nesrovnalosti. Incident se měl stát v úterý 3. května, na policii se obrátila až v sobotu 7. května po napsání příběhu na Facebook. Příběh kvůli mnohým nesrovnalostem považujeme za nedůvěryhodný a varujeme před jeho šířením,“ uvedli.

Neseděla ani opatření policie, která má při loupežných přepadeních jasně daný postup, jehož se musí při zásahu držet. Ani ten neodpovídal vyjádření ženy. Případu se věnoval i novinář Petr Albrecht z České televize, který o průběhu informoval na Twitteru.

Záchranná služba údajně ošetření ženy potvrdila, ošetřující posádka však policii nekontaktovala. „Kriminalisté ženu navštívili doma, v pondělí měla dorazit na služebnu. To se nestalo, žena vzkázala, že s policií dál nebude komunikovat,“ dodal.

Domů
Sdílet
Diskuse