Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
13. května 2022 8:45
Čas čtení 1:00
Radim Šlechta

Skutečný, nebo fake? Elon Musk se chce setkat se svým čínským dvojníkem

Skutečný, nebo fake? Elon Musk se chce setkat se svým čínským dvojníkem
Zdroj: Getty Images/Maja Hitij
NEWS ELON MUSK TIKTOK ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

Virální účet na TikToku zaujal i Elona Muska.

Miliardář Elon Musk má dvojníka v Číně. Ten si přezdívá Elong Musk (@mayilong0) a natáčí běžné momenty ze svého života a pravidelně se objevuje u vozidel Tesla. „Originální“ Elon Musk se nyní nechal na Twitteru slyšet, že by se s tímto svým dvojníkem rád potkal.

„Měli bychom Elona Muska nasadit do Číny jako návnadu?“ žertoval na Twitteru jeden z uživatelů a ve svém tweetu označil podnikatele u koláže, kde se miliardář nachází vedle svého dvojníka z Číny. Na tuto výzvu Musk bezprostředně zareagoval. „Rád bych se s tímhle chlapíkem potkal (pokud je skutečný). Kvůli deepfakům se to dnes těžko odhaduje,“ napsal do vlákna. 

O tom, jestli je muž z Číny Muskovi skutečně takto extrémně podobný, se vedly diskuse i pod tvorbou tiktokera. I to byl důvod, proč Muskův dvojník přislíbil, že udělá livestream, aby dokázal, že se nejedná o deepfake a že nepoužívá umělou inteligenci, aby se vizáží svému protějšku přiblížil.

Anketa:
Je podle tebe dvojník skutečný?
Ne, je to fake.
Ano.
Ne, je to fake.
34 %
Ano.
66 %
@mayilong0 Actually I don't know what I'm talking about, please forgive me. I'm embarrassed, I need an English teacher.#elonmusk #twins #tesla ♬ Canyons - Official Sound Studio

Deepfake videa jsou nyní snadnější na výrobu více než kdy dříve. V tuzemsku na to upozornila agentura Symbio pomocí falešného projevu prezidenta Miloše Zemana. Odhalit, zda je čínský Muskův dvojník skutečný, nebo se jedná jen o schopného videomakera, je úkolem pro experty nebo pro samotného Muska, pokud se s „Elongem“ nakonec přece jen setká.

Domů
Sdílet
Diskuse