Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
26. května 2022 17:07
Čas čtení 0:51
Radim Šlechta

Pražský hrad je 8. nejoblíbenější původně královskou rezidencí na světě

Pražský hrad je 8. nejoblíbenější původně královskou rezidencí na světě
Zdroj: Pražský hrad
NEWS PRAHA ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

Žebříček analyzoval hashtagy a data o vyhledávání z Googlu.

Pražský hrad patří podle žebříčku britské společnosti Roofing Megastore k deseti nejoblíbenějším královským sídlům, palácům a hradům na světě. Ta analýzu známých světových hradů a zámků zveřejnila při příležitosti 70. výročí usednutí královny Alžběty II. na trůn. I přes to, že se Pražský hrad umístil v první desítce, vyhrál mezi památkami na celé čáře Buckinghamský palác.

Společnost Roofing Megastore analyzovala hashtagy na Instagramu a data z Googlu. Podle nich následně jednotlivým palácům, hradům a zámkům přiřadila body a seřadila je podle popularity. Mezi lidmi si velmi dobře vedou zámky z Velké Británie, na čtvrté příčce žebříčku skončil legendární palác ve Versailles. Pražský hrad je podle analýzy osmý nejpopulárnější na světě, nasbíral 978 tisíc bodů (vítězný Buckinghamský palác měl téměř osm milionů).

Vedle popularity analyzovala společnost také barevné schéma jednotlivých pamětihodností. Podle jejích slov to má inspirovat lidi k zařízení interiéru v jejich vlastních domácnostech. Při pohledu na barevnou paletu, kterou Roofing Megastore jednotlivým zámkům přiřadil, se tak můžeš při vybavování bytu nebo pokoje inspirovat svým oblíbeným zámkem.

Místo Palác Země
1. Buckinghamský palác Velká Británie
2. Hrad Windsor Velká Británie
3. Kensingtonský palác Velká Británie
4. Palác Versailles Francie
5. Palác Mysore Indie
6. Zakázané město Čína
7. Hampton Court Palace Velká Británie
8. Pražský hrad Česká republika
9. Palác Pitti Itálie
10. Dublinský zámek Irsko
Domů
Sdílet
Diskuse