Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
2. června 2022 15:06
Čas čtení 1:03
Tereza Patočková

Elon Musk zakročil proti home office zaměstnanců Tesly. Pokud nepřijdete, budeme to brát tak, že jste dali výpověď, napsal

Elon Musk zakročil proti home office zaměstnanců Tesly. Pokud nepřijdete, budeme to brát tak, že jste dali výpověď, napsal
Zdroj: Getty Images/Maja Hitij
NEWS ELON MUSK TESLA
Uložit Uložené

Musk v e-mailu uvedl, že přímo zkontroluje a schválí jakékoli žádosti o výjimku z firemní politiky návratu do práce. Zaměstnancům také zdůraznil, že pokud se nedostaví, bude společnost předpokládat, že podali výpověď.

Generální ředitel a miliardář Elon Musk vydal prohlášení, ve kterém požaduje, aby se zaměstnanci Tesly vrátili do kanceláří a osobně tam pracovali alespoň 40 hodin týdně, jinak je firma propustí. Zprávy o tomto kroku a jeho rétorice byly zveřejněny v sérii uniklých e-mailů, které Musk v úterý poslal. Uvedl to zpravodajský server o elektrických autech Electrek.

„Každý, kdo si přeje pracovat na dálku, musí být v kanceláři minimálně (a myslím *minimálně*) 40 hodin týdně, nebo odejít z Tesly. To je méně, než požadujeme od továrních dělníků,“ napsal Musk v emailu.

Miliardář dodal, že kanceláře zaměstnanců musí být hlavním místem pracoviště, nikoli vzdálenou pobočkou, která s pracovními povinnostmi nesouvisí, uvádí server.

Musk v e-mailu uvedl, že přímo zkontroluje a schválí jakékoli žádosti o výjimku z firemní politiky návratu do práce. Zaměstnancům také zdůraznil, že pokud se nedostaví, bude společnost předpokládat, že podali výpověď.


„Tesla vytváří a bude vytvářet ty nejzajímavější a nejsmysluplnější produkty, které jakákoliv společnost na Zemi kdy udělala. To se ale nestane, když budou všichni připojení vzdáleně,“ dodal Musk.


Miliardář byl už v minulosti proti práci na dálku, kritizoval Američany a jejich pracovní morálku.

Mohlo by tě zajímat:
Nejlepší romantické filmy na Netflixu
– V naší filmové databázi najdeš spoustu tipů na různé akční a jiné filmy z celého světa. Objevuj, hodnoť, recenzuj své oblíbené filmy.
10 nejlepších hororů 21. století, které tě možná vyděsí a zaujmou více než hollywoodské strašidelné filmy
Domů
Sdílet
Diskuse