Kategorie
Zpravodajské kategorie
Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
14. června 2022 v 16:20
Čas čtení 0:37
Vojtěch Vanda

Zemřel Dalimil Klapka, hlas dědy Simpsona nebo detektiva Columba

Zemřel Dalimil Klapka, hlas dědy Simpsona nebo detektiva Columba
Zdroj: Wiki Commons/Jan Polák/volně k užití
ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Legendární herec, jehož hlas znají všechny generace, podlehl dlouhé nemoci v 89 letech.

Český dabing přišel o velkou osobnost. V úterý podlehl dlouhé nemoci Dalimil Klapka. Starší diváci jej mohli znát jako herce, který propůjčil hlas detektivu Columbovi, mladší jej zase určitě slyšeli v roli dědy Simpsona. Podle informací Blesku zemřel v poledne v Léčebně dlouhodobě nemocných v Motole. Bylo mu 89 let.

Doporučeno
Bývalý voják zastřelil v Javornici na Rychnovsku manželku, dítě a sám sebe. Motivem mohly být rodinné problémy Bývalý voják zastřelil v Javornici na Rychnovsku manželku, dítě a sám sebe. Motivem mohly být rodinné problémy 14. června 2022 v 15:04

Klapkova kariéra byla hlavně spjata, co se herecké kariéry týče, se Švandovým divadlem v Praze, kde strávil 33 let, pracoval ale i v Českém rozhlase nebo vyučoval herectví na Pražské konzervatoři.

Významně se však prosadil v dabingu. Například v seriálu Simpsonovi daboval hned dvě postavy – kromě dědečka Aba Simpsona i ředitele základky Seymoura Skinnera, starší diváci si jej ale spíše spojí s postavou detektiva Columba.

Bohužel, v závěru života přišel kvůli ozařování i o svůj charakteristický hlas. Měl totiž rakovinu. Blesk uvádí, že v léčebně byl už několik týdnů po dalších náročných zlomeninách ruky a nohy.

Domů
Sdílet
Diskuse