Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
15. června 2022 v 9:54
Čas čtení 0:58
Barbora Volfová

Policie zadržela radního Hlubučka, obvinila 11 lidí. Kauza se týká uplácení (Aktualizováno)

Policie zadržela radního Hlubučka, obvinila 11 lidí. Kauza se týká uplácení (Aktualizováno)
Zdroj: Wikimedia/Sychr76/volně k užití
NEWS KAUZA PETR HLUBUČEK PRAHA STAN ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu zadrželi v kanceláři pražského magistrátu radního Petra Hlubučka (STAN) a obvinili dalších 11 lidí.

Policie zadržela v budově pražského magistrátu radního Petra Hlubučka (STAN). Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu obvinili dalších jedenáct lidí. Kauza se týká uplácení. Informuje o tom Deník N.

„Mohu potvrdit, že náš útvar (NCOZ) dnešního dne provádí úkony trestního řízení. Dozor vykonává Vrchní státní zastupitelství v Praze, které má v této věci vyhrazeno podávání informací,“ uvedl mluvčí NCPOZ Jaroslav Ibehej.

„Zásah je spojený se dvěma místy. Policie se zajímá o lidi z magistrátu a je to spojené s dopravním podnikem hlavního města. Je to organizovaná trestná činnost,“ řekl pro Deník N zdroj obeznámený s vyšetřováním.

O zásahu informovala také Česká televize. „Policie zasahuje na několika místech v Praze, uvedl iDNES. Podle něj jsou detektivové NCOZ mimo jiné na pražském magistrátu a v dopravním podniku,“ uvedla na Twitteru.

„Na magistrát jsem šel s heslem: Chci řídit město s čistým štítem. To požaduji i od svých kolegů. V kanceláři náměstka za STAN teď probíhá policejní prohlídka. Úřad poskytuje součinnost. Pokud existuje nějaké podezření, musí být prošetřeno,“ vyjádřil se na Twitteru primátor Prahy Zdeněk Hřib.

Domů
Sdílet
Diskuse