Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
16. června 2022 12:52
Čas čtení 0:42
Adéla Ježková

Přijímačky na VŠ budou i v ukrajinštině. Uprchlíci je mohou složit v srpnu

Přijímačky na VŠ budou i v ukrajinštině. Uprchlíci je mohou složit v srpnu
Zdroj: Pexels/Pixabay
NEWS INVAZE NA UKRAJINĚ UKRAJINA VÁLKA NA UKRAJINĚ VYSOKÁ ŠKOLA ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Ukrajinští uprchlíci budou moci v létě skládat národní srovnávací zkoušky SCIO pro přijetí na vysoké školy i ve svém rodném jazyce.

Společnost Scio, jež národní srovnávací zkoušky pořádá, s jejich konáním počítá v dodatečném termínu 20. srpna, který poslouží i jako součást druhých kol přijímacího řízení některých českých i slovenských vysokých škol. V takovém případě se jedná například o Fakultu humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, kde musí zájemci o studium oborů porodní asistence a všeobecné ošetřovatelství absolvovat srovnávací test z biologie.

Zájemci z řad uprchlíků se ke zkouškám budou moci přihlásit zdarma na webových stránkách společnosti Scio. Informoval o tom server iRozhlas s odkazem na tiskového mluvčí Scia Bohuslava Bohuňka.

„Chceme vyjít vstříc ukrajinským uprchlíkům i fakultám při realizaci přijímacího řízení. Těmto uchazečům navíc nabízíme zkoušky zcela bez poplatků,“ uvedla Eliška Hloupá Sovová, která vede přípravu srovnávacích zkoušek.

Doporučeno
České vysoké školy se v mezinárodním hodnocení propadly. Ta nejlepší skončila na 288. místě České vysoké školy se v mezinárodním hodnocení propadly. Ta nejlepší skončila na 288. místě 9. června 2022 8:15

Test obecných studijních předpokladů bude kromě ukrajinštiny a češtiny možné skládat také ve slovenštině a angličtině. Zájemci si mohou vybrat mezi prezenční a online podobou, stejně jako tomu bylo u řádných termínů zkoušek.

Společnost Scio poskytuje uprchlíkům z Ukrajiny také bezplatnou pomoc s výukou českého jazyka a propojuje české školy a školky s ukrajinskými dětmi a studenty přes web Shkola.cz.

Domů
Sdílet
Diskuse