Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
23. června 2022 18:36
Čas čtení 0:41
Tereza Patočková

Americká plavkyně omdlela v bazénu a začala klesat ke dnu. Zachránila ji její trenérka

SPORT ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

Americkou akrobatickou plavkyni Anitu Alvarez zachránila její trenérka ze dna bazénu poté, co ve vodě na mistrovství světa ve vodních sportech omdlela.

Pětadvacetiletá plavkyně najednou přestala dýchat a po dokončení své sestavy v sólovém vodním finále v Budapešti klesala ke dnu. Informaci přinesl server BBC

Trenérka Andrea Fuentes vytáhla Alvarez na hladinu, poté si ji vzali na starosti záchranáři a odnesli ji na nosítkách. Americký plavecký tým později vydal prohlášení trenérky Fuentes, že se už Anita Alvarez cítí dobře.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený BBC News (@bbcnews)

Alvarez omdlela už loni po rutinním tréninku během olympijské kvalifikace v Barceloně, také při této příležitosti ji zachránila trenérka Fuentes. K nedávnému incidentu Fuentes řekla: „Anita je v pořádku – lékaři zkontrolovali všechny životní funkce a vše je v pořádku. Srdeční frekvence, kyslík, hladina cukru, krevní tlak a tak podobě. Vše je v pořádku.“

„Někdy zapomínáme, že se to stává v i jiných vysoce vytrvalostních sportech, jako je třeba maraton, cyklistika, cross-country. Všichni jsme viděli obrázky, kdy někteří sportovci nedojedou do cíle a jiní jim pomohou se tam dostat. Náš sport se neliší od ostatních, také v bazénu překonáváme limity, které občas tímto způsobem najdeme,“ řekla trenérka.

Anita AlvarezAnita AlvarezAnita Alvarez
Zobrazit galerii
(3)
Domů
Sdílet
Diskuse