Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
8. července 2023 v 11:00
Čas čtení 6:42
Tereza Šnajdrová

„Trhal mi kusy čelisti.“ Vůdce náboženské sekty terorizoval své stoupence a sexuálně zneužíval děti i dospělé

„Trhal mi kusy čelisti.“ Vůdce náboženské sekty terorizoval své stoupence a sexuálně zneužíval děti i dospělé
Zdroj: Unsplash/Wolfgang Hasselmann/volně k užití
ZAJÍMAVOSTI KRIMI NÁBOŽENSTVÍ
Uložit Uložené
Citlivý obsah
Článek může obsahovat:
  • produkty a služby určené pro osoby starší 18 let
  • sex, nahotu a jiný nevhodný obsah
  • násilí, krev nebo obsah nevhodný pro citlivé povahy
mám nad 18 let (zobrazit obsah)
zpět na hlavní stránkuZpět

Věřil, že nastane konec světa. Založil si sektu a její členy a členky znásilňoval, týral a prováděl na nich amatérské operace. Musíme tě upozornit, že článek skutečně není pro každého, pokud ti popis násilí nedělá dobře, raději si přečti něco jiného.

Roch Thériault až do sedmé třídy základní školy žil jako každé jiné dítě. Pak se v něm ale něco zlomilo. Začal studovat bibli a později, po rozvodu se svou manželkou, si založil vlastní náboženské hnutí nazvané Ant Hill Kids. Vůdce sekty přijal jméno Mojžíš a začal tyranizovat své stoupence. Prováděl brutální rituály a tresty, které zahrnovaly sexuální zneužívání, fyzické násilí, zmrzačování a psychický teror.

Doporučeno
Živé děti pohřbívali do půdy pro bohatou úrodu. Africké náboženství vodun dnes již nesmí zahrnovat lidské oběti Živé děti pohřbívali do půdy pro bohatou úrodu. Africké náboženství vodun dnes již nesmí zahrnovat lidské oběti 13. května 2023 v 11:00

Věřil, že se blíží konec světa

Roch Thériault se narodil 16. května roku 1947 v kanadském Québecu do katolické rodiny a jeho dětství by se dalo popsat jako normální. Na základní škole se však něco změnilo. V sedmé třídě Thériault opustil školu a začal se sám učit Starý zákon z bible, neboť se domníval, že se blíží konec světa. Od té doby šel jeho život z kopce. Muž začal katolickou církví pohrdat, ve dvaceti letech se oženil, zplodil dva syny a začal hojně popíjet alkohol. To se promítlo do jeho manželství, které by se rozhodně nedalo označit za šťastné. Thériaultově ženě vadilo, že její muž tolik pije, má slabost pro ostatní ženy, a co víc, je až nezdravě posedlý medicínou. Z manželství proto spolu s dětmi raději odešla.

Upozornění: Tento článek obsahuje popis násilí na dospělých i dětech, včetně případů zabití i vraždy. Pokud ti takové věci nedělají dobře nebo zrovna nemáš nejlepší náladu, raději si přečti něco jiného. Vyzkoušet můžeš například naše zábavné kvízy.

Thériault po rozvodu opustil katolickou církev a přidal se do Církve adventistů sedmého dne. Začal propagovat zdravý životní styl, žil bez tabáku, nezdravých potravin, alkoholu a drog. Jako nadšený lékař amatér pak navíc začal po celém Québecu pořádat detoxikační semináře, na kterých lidi učil, jak se vzdát všech „jedů“, a protože byl velmi charismatický, ostatní jeho příkazy s nadšením plnili.

Doporučeno
Hodiny ji mučily a pak upálily zaživa. Ohavnou vraždu 12leté Shandy zosnovala žárlivá bývalka její přítelkyně Hodiny ji mučily a pak upálily zaživa. Ohavnou vraždu 12leté Shandy zosnovala žárlivá bývalka její přítelkyně 4. července 2023 v 6:00

„Provozuji pětidenní program založený na zdravé stravě a na psychologických a skupinových terapiích dosahuji excelentních výsledků,“ chlubil se Thériault. Posedlý muž brzy pochopil, že ho lidé budou následovat, a v polovině 70. let si proto založil vlastní náboženské hnutí.

roch theriault
Zdroj: Maryboro Lodge Museum/volně k použití

Mravenčí děti

Thériault založil náboženské hnutí Ant Hill Kids (Mravenčí děti, pozn. redakce). Chtěl vytvořit komunitu, která bude prostá hříchu a která bude zastávat rovnost, jednotu a svobodného ducha. První členy a členky pak získal během seminářů. „Fakt, že se se mnou kolegové rozhodli žít a pracovat, vedl k několika vážným organizačním problémům. Všichni opustili svá placená zaměstnání, aby svůj čas zasvětili nové práci. A protože mé kurzy nebyly placené a účastníci dávali na konci každého sezení jen tolik, kolik mohli, nemohl jsem svým pomocníkům platit. To nás přimělo k založení komunity,“ popsal Thériault.
 
Účastnictvo donutil, aby skončilo s prací, přerušilo kontakty s rodinou a odešlo s ním na horu, kterou nazval Věčná hora. „Držte si ďábla na délku paže,“ vysvětloval vůdce biblicky to, proč se členové sekty nesmí vídat se svou rodinou. Všem stoupencům a stoupenkyním pak nařídil, aby nosili stejné oblečení – po kotníky dlouhou tuniku bez spodního prádla, přičemž ženy měly zelenou a muži béžovou. Sám Thériault oblékl hnědou.
 
Krátce poté se však vůdce začal chovat čím dál podivněji. Jeho strach z konce světa rostl, všichni dostali nová biblická jména, Thériaultovi připadlo jméno Mojžíš a pravidla pro život v sektě začala být přísnější. Lidé spolu měli zakázáno mluvit bez Thériaultovy přítomnosti, bez jeho svolení spolu nesměli mít sex a nesměli mu odmlouvat.
 
Následujícího roku Mojžíš předpověděl, že se blíží konec světa. Dne 19. února 1979 měla život na naší planetě smést ohromná bouře, před níž by se komunita žijící na hoře ubránila a jako jediná by přežila. Když se však onoho osudného dne nic nestalo, Mojžíš prohlásil, že mu Bůh konec světa pouze naznačil, čímž docílil toho, že jej lidé nezačali zpochybňovat. Problémem však bylo, že sekta skýtající zhruba dvě desítky členů a členek se nerozšiřovala, a Thériault tak přišel s řešením.

Doporučeno
„Přikázal mi, abych si tam strčila ještě dlouhou dýku.“ Bestie z Brna zavraždila muže a jeho partnerku brutálně znásilňovala „Přikázal mi, abych si tam strčila ještě dlouhou dýku.“ Bestie z Brna zavraždila muže a jeho partnerku brutálně znásilňovala 21. června 2023 v 6:00

Alkoholik oplodnil všechny ženy v sektě

Vůdce sekty slavnostně zrušil všechny sňatky a prohlásil, že všechny ženy jsou jen a pouze jeho. Pak všechny ženy oplodnil. Během následujících dvanácti let se sekta rozrostla o více než 20 jeho potomků. Ačkoli Mojžíš razil pravidlo, že ženy jsou pouze majetek a služky, členky jej i nadále bezmezně milovaly a naslouchaly každému jeho slovu.
 

Přidej se do klubu REFRESHER+
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Méně reklam
150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
Roční
1 250 Kč
Účtuje se jednou za rok
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Úplně bez reklam
2 000 kreditů ihned na nákup benefitů
Sdílení článků kámošům a kámoškám
Všechny možnosti předplatnéhoMám slevový kód
Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
Přidej se do klubu REFRESHER+

Co se dočteš dál?

  • Co Thériault dělal lidem, kteří chtěli sektu opustit. 
  • Proč nechala jedna z členek sekty své dítě raději umrznout.
  • Jak dopadla děsivá amatérská operace střev v kuchyni.
  • Bizarní způsob, jakým se Thériault pokusil vzkřísit ženu z mrtvých.
  • Neuvěřitelné množství zranění a „operací“, které přežila klíčová svědkyně.
  • Co po Thériaultově smrti nejvíce překvapilo jeho syna.
Dočíst článek
Máš již předplatné?
Přihlásit se
Dočíst článek
Poslat sms
Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 139767 a dočti tento článek.
Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
Odemknutí přes SMS
Tenhle článek
Poslat sms Jak to funguje?
Všechny články za měsíc
🤩 Pouze 36 Kč navíc
POSLAT SMS Jak to funguje?
Po odemčení získáš
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Např.: PPV kód na Oktagon 59 , Bělení zubů v Dr. Úsmev ZDARMA nebo Dentální hygiena v Dr. Úsmev ZDARMA
Zobrazit všechny (9)
Domů
Sdílet
Diskuse